Nastolatka wjechała seatem w budynek. „Nie wiedziała jak zahamować”

2022-08-08 15:44
Nastolatka wjechała seatem w budynek. „Nie wiedziała jak zahamować”
Autor: Policja Podkarpacka

Tej lekcji na pewno nie zapomni 16-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. Dziewczyna poprosiła starszą koleżankę, aby pokazała jej, jak kierować autem. Nauka skończyła się… wjechaniem w ścianę budynku.

19-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego postanowiła zorganizować młodszej o trzy lata koleżance lekcję nauki jazdy. Ta jednak nie poszła zgodnie z planem i zakończyła się na elewacji budynku.

Nastolatka nie wiedziała, jak zahamować

16 latka nie wiedziała jak zahamować i wjechała w budynek. W sprawie interweniowali kolbuszowscy policjanci – podaje KPP Kolbuszowa. Konsekwencją lekcji była uszkodzona elewacja budynku oraz samochód. Obie nastolatki były trzeźwe.

- Z uwagi na uszkodzenia samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Nieletnią mieszkankę powiatu kolbuszowskiego odebrali opiekunowie – informują policjanci.

Prezes Polregio Artur Martyniuk: "Koszt przejazdu pociągiem dla rodziny jest czterokrotnie tańszy w porównaniu z jazdą samochodem"

Prowadzenie samochodu bez uprawnień podlega karze grzywny

Policjanci przypominają, - Kodeks wykroczeń - właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE