Nalot na 23-latka z Rzeszowa. Znaleziono prawie pół kilograma narkotyków

2022-07-05 15:19
Policjanci znaleźli u 23-latka z Rzeszowa prawie 0,5 kg marihuany
Autor: Podkarpacka Policja

Ponad 420 gramów marihuany policjanci znaleźli przy 23-latku z Rzeszowa i w jego mieszkaniu. Mężczyzna ma już zarzuty, będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci postanowili zasadzić się na 23-latka we wtorek, krótko po tym, jak dowiedzieli się, że młody mężczyzna może w mieszkaniu trzymać niedozwolone substancje. Funkcjonariusze na miejscu zobaczyli, że w jednym z samochodów siedzi osoba, która odpowiadała rysopisowi podejrzanego. Postanowili więc zainterweniować. 

23-latek z Rzeszowa zaprzeczył, że ma narkotyki

 - Młody człowiek zaprzeczył, aby posiadał substancje zabronione. Jednak podczas przeszukania, policjanci znaleźli przy nim susz roślinny. Więcej narkotyków zabezpieczyli w jego mieszkaniu. Był to również susz roślinny. Policjanci zabezpieczyli również znalezione w mieszkaniu pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych – informuje rzeszowska policja.

Policja zatrzymała rzeszowianina. Podczas wstępnych badań w komendzie potwierdzono, że zabezpieczone narkotyki to marihuana, której 23-latek zgromadził ponad 426 gramów.

Oto skrzyżowania grozy w Warszawie. Tu najczęściej dochodzi do wypadków

Sprawę bada prokuratura

Policjanci zebrane dowody dostarczyli do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. 23-latek został także przesłuchany, a następnie przestawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

- Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu – tłumaczą policjanci z Komendy Miejskiej w Rzeszowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE