Nadciąga fala upałów. Termometry wskażą ponad 30 stopni Celsjusza!

2020-07-28 11:08
Nadciąga fala upałów. Termometry wskażą ponad 30 stopni Celsjusza!
Autor: Pixabay

Zgodnie z prognozami długoterminowymi sierpień na Podkarpaciu będzie upalny. Termometry w niektórych miejscach już wskazują ponad 30 kresek, a może być jeszcze cieplej. Jak się zachować w czasie upałów?

Pogoda w sierpniu 2020

O tym, że drugi miesiąc wakacji w Polsce będzie upalny pisaliśmy w artkule poniżej:


Z prognoz długoterminowych wynika, że sierpniowa aura będzie ciepła zwłaszcza na Podkarpaciu. Do tego dojdzie niewielka suma opadów, a jeśli deszcz będzie się już pojawiał, to w postaci gwałtownych przejściowych ulew z burzami.

Pogoda na Podkarpaciu: Uwaga, upał!

Upał na Podkarpaciu można odczuć już dziś. W niektórych rejonach temperatura odczuwalna może wynieść 30 stopni Celsjusza i więcej. Szczególnie ciepło jest w miastach, gdzie skwar potęgują nagrany beton i asfalt.

Pogoda na najbliższe dni na Podkarpaciu

Ciepło będzie też w ciągu dachodzących dni. MNajwyższe temperatury odczytamy w poniedziałek 3 sierpnia i w sobotę 8 sierpnia. Meteorolodzy ostrzegają przy tym przed burzami, silnymi podmuchami wiatru, a nawet gradem.

Jak się zachować w czasie upału?

Pamiętajmy, że upał może być niebezpieczny dla zdrowia. Szczególnie narażone są osoby starsze i dzieci. Przy wysokich temperaturach trzeba pamiętać o:

  • odpowiednim nawodnieniu organizmu
  • nakryciu głowy
  • kremach z filtrem
  • przerwach w czasie podróży samochodem

Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy w pojazdach z wyłączonym silnikiem dzieci, czy zwierząt. Temperatura w przeciągu kilku minut wewnątrz samochodu może stać się zabójcza. Przy upale warto też zrezygnować ze spacerów w południe, na rzecz wieczornych.

Zakończył się zasiłek opiekuńczy. Rodzice wracają do pracy, a dzieci do żłobków i szkół
Policyjny pościg za quadem. Ucieczka 14-latka skończyła się w rowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE