Nad Wisłokiem posadzono 200 drzew. Akcja „Czyste, zielone miasta” w Rzeszowie

2022-10-25 16:14

We wtorek przy ul. Jarowej posadzonych zostało 200 drzew: dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych. Tym samym, Rzeszów włączył się do akcji „Czyste, zielone miasta”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Akcja „Czyste, zielone miasta” polegała na sprzątaniu terenów nad Wisłokiem oraz posadzeniu aż 200 drzew, w tym: dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych. Nie zabrakło rozmów o ekologii i klimacie.

- Rzeszów, obok takich miast jak np. Kopenhaga, Amsterdam, Madryt, Malmo, Lizbona i Mediolan, uczestniczy w „Misji 100 neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030 r.” Celem tego projektu jest prowadzenie działań, które zbliżą nasze miasto do neutralności klimatycznej. Przypomnę, że w tym elitarnym gronie miast znalazło się tylko pięć polskich ośrodków. Oprócz Rzeszowa są to Kraków, Łódź, Warszawa i Wrocław. I ta nasza dzisiejsza akacja świetnie wpisuje się w założenia tego projektu – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Urodzinowa Kumulacja w Radiu ESKA

„Myślenie o przyszłości”

W akcji wzięło udział ok. 400 uczniów rzeszowskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa.

- Nasze działania to nie tylko reagowanie na bieżącą sytuację, ale przede wszystkim myślenie o przyszłości i komforcie życia mieszkańców. Tworzymy parki kieszonkowe na każdym osiedlu aby mieszkańcy kilka metrów od domu mogli spędzić czas wśród zieleni. Staramy się być jak najbardziej neutralni klimatycznie i niezależni energetycznie, dlatego na rzeszowskich szkołach zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne. Niezależne energetycznie są również wszystkie placówki Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie – dodaje prezydent Rzeszowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE