Dworzec kolejowy w Tarnowie

i

Autor: Radio ESKA Dworzec kolejowy w Tarnowie

Na stacji Rzeszów Główny będzie więcej wyświetlaczy, nowe nagłośnienie i monitoring

2022-11-10 14:52

Będą nowe wyświetlacze elektroniczne, zupełnie nowe nagłośnienie oraz nowoczesny monitoring. Takie zmiany zostaną wprowadzone już wkrótce na stacji kolejowej Rzeszów Główny. Całość ma kosztować łącznie 8 milionów złotych.

Już w połowie 2023 roku ma być gotowy nowy system informacji na stacji PKP w Rzeszowie. W ramach podpisanej właśnie umowy, przy peronach pojawią się specjalne elektroniczne wyświetlacze. Tych ma być od 8 do 10 sztuk. Dodatkowych 15 zostanie zamontowanych w przejściu podziemnym. Mają one ułatwić podróżnym dostęp do informacji o kursujących pociągach.

W ramach nowej umowy zainstalowane zostaną nowe zegary. Pojawi się również lepsze nagłośnienie oraz nowoczesny monitoring, który docelowo ma zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych i zapewnić możliwość szybkiej reakcji ze strony służb porządkowych. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, nowe kamery mają pojawić się na przystankach Rzeszów Główny oraz Rzeszów Zachodni.

Montażem elektronicznych wyświetlaczy i całego systemu monitoringu zajmie się spółka SatSystem, z którą PKP PLK podpisało właśnie umowę. Całość ma być gotowa wraz z końcem czerwca 2023 roku.

Łączny koszt nowej inwestycji to ponad 8 milionów złotych.

Wielki pożar hali magazynowej przy Bystrzyckiej.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE