Na Podkarpaciu sypnęło gradem. Może być niebezpiecznie! [OSTRZEŻENIE METEO]

2020-05-26 13:30
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

Burze, grad, silne podmuchy wiatru - takiej aury można spodziewać się na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenie. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

IMGW ostrzega przed burzami na Podkarpaciu

IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym deszczem z burzami dla południa regionu, czyli powiatów bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego i jasielskiego:

"Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - od 30 mm do 40 mm, miejscami do 50 mm. We wtorek od godzin południowych w trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h".

O możliwości pojawienia się wyładowań atmosferycznych piszą też Polscy Łowcy Burz:

Grad na Podkarpaciu

W powiecie przeworskim sypnęło też gradem. Niewykluczone, że lodowe opady wystąpią też w innych rejonach Podkarpacia:

Burze i grad: Pamiętaj o bezpieczeństwie

Przy takiej aurze warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Najlepiej wyłączyć urządzenia elektryczne z gniazdek, starać się nie parkować samochodów pod drzewami i usunąć z balkonów i parapetów przedmioty, które mogą spaść i zrobić komuś krzywdę.

Posłuchaj, jakie są normy hemoglobiny dla kobiet, mężczyzn i dzieci. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Policjanci z Zabrza zrobili prezent dziecku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE