Na dworcach PKP w regionie powstaną izolatki dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem!

2020-03-11 13:04
Na dworcach PKP w regionie powstaną izolatki dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem!
Autor: Weronika Kasza

Miejsca odosobnienia pojawią się na ponad 40 dworcach w kraju, w tym także na Podkarpaciu. Pomieszczenia izolacyjne wytypowane zostały m.in. na dworcach w Dębicy, Jarosławiu oraz Rzeszowie Głównym.

Administratorzy dworców otrzymali dyspozycje, by w miarę możliwości wytypować w obiektach miejsca, w których mogłyby przebywać osoby z podejrzeniem zakażenia koronowirusem do czasu przybycia służb medycznych (...)- informuje na swojej stronie PKP PLK.


Tym samym, w całej Polsce izolatki pojawią się na ponad 40 dworcach, w tym także na Podkarpaciu. Jak wylicza Michał Stigler, rzecznik PKP S.A.- W województwie podkarpackim pomieszczenia izolacyjne wytypowane zostały na dworcach w Dębicy, Jarosławiu, Leżajsku, Łańcucie, Przemyślu i Rzeszowie Głównym.

Dodatkowo, na wybranych dworcach i przystankach położonych w strefach przygranicznych umieszczone zostały plakaty i ulotki informacyjne Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczące zasad postępowania w przypadku stwierdzenia objawów zachorowania.

52284 - Koronowirus w Polsce. Puste pułki w sklepach! Czego brakuje?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE