Na dniach nowy rozkład jazdy PKP 2021/2022. Będzie ekologicznie na trasie Ocice-Rzeszów

2021-12-10 12:11
REGION: Bardziej ekologicznie na trasie Ocice-Rzeszów. Pierwsze kursy już w niedzielę
Autor: Unsplash.com/ Alexander Popov

W najbliższą niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP 2021/2022. Energię elektryczną na trasie zapewnić mają podstacje trakcyjne m.in. w Chmielowie, Nowej Dębie, Cmolasie i Rzeszowie. Dzięki zelektryfikowaniu linii Ocice-Rzeszów, zwiększą się możliwości podróżowania dla pasażerów z Podkarpacia.

Nowy rozkład jazdy 2021/2022 wchodzi w życie już w najbliższą niedzielę, 12 grudnia. Znalazła się w nim ważna dla mieszkańców Podkarpacia zmiana, czyli możliwość podróżowania elektrycznym pociągiem na trasie linii nr 71 Ocice-Rzeszów. Zasilanie na jej przebiegu zapewnić mają podstacje trakcyjne w Chmielowie, Nowej Dębie, Cmolasie, Widełce i Rzeszowie. W zaproponowanym, nowym rozkładzie jazdy dla pasażerów z naszego regionu przewidziano więcej pociągów dalekobieżnych i regionalnych. Te kursować będą m.in. do Stalowej Woli Południe, Warszawy i Szczecina. Dzięki zelektryfikowaniu linii nr 71, te ostatnie, zamiast przez Przeworsk i Nową Sarzynę, jeździć będą trasą krótszą przez Kolbuszową i Tarnobrzeg.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Jazda MPK-ami będzie droższa? Jakie zmiany czekają mieszkańców?

Nowy rozkład jazdy PKP 2021/2022. Nowe połączenia

Od stycznia przyszłego roku zaś wśród zaplanowanych połączeń są też tzw. połączenia aglomeracyjne relacji Rzeszów Główny – Kolbuszowa – Rzeszów Główny. Wśród ok. 35 połączeń są też aglomeracyjne relacji Rzeszów Główny – Kolbuszowa – Rzeszów Główny, które zaplanowano od stycznia 2022 r.

Elektryfikacja linii, to dalszy rozwój ekologicznej kolei w województwie i możliwość realizacji coraz lepszej oferty dla podróżnych. W połączeniach dalekobieżnych i regionalnych przewoźnicy będą mogli wykorzystywać nowoczesne, ekologiczne pojazdy elektryczne. Przedsięwzięcie PLK korzystnie wpłynie także na komunikację między Rzeszowem a Portem Lotniczym Rzeszów – Jasionka w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej - mówi Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP PLK S.A.

Przypomnijmy, w roku 2019 na linii Ocice-Rzeszów, Polskie Linie Kolejowe w Majdanie Królewskim wybudowały mijankę, dzięki czemu zwiększyła się przepustowość trasy, na przystanku zaś powstał nowy peron. Trzy lata wcześniej nowy przystanek wybudowany został w Chmielowie , wydłużony został też peron w Głogowie Małopolskim. Oprócz tego, w roku 2019 - do eksploatacji oddany został też odcinek Węgliniec – Zgorzelec na międzynarodowej linii E 30.

Niezbędnik Wigilijny cz.2

Czy możesz mieć anemię?

Pytanie 1 z 13
Czy w ostatnim czasie zaobserwowałaś u siebie suchość i łamliwość włosów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE