Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

2023-01-13 14:16

Ulica Grunwaldzka będzie kolejną częścią rzeszowskiego deptaka, którą czeka modernizacja. Projekt przebudowy jest już gotowy, na wniosek prezydenta Konrada Fijołka uzupełniono go o drzewa, które będą sadzone wzdłuż kamienic.

Rzeszowski deptak to miejsce, które powinno być wizytówką miasta. W ubiegłych latach przebudowywane były ulice 3 Maja i Kościuszki. Zostały wyłożone kamiennymi płytami, od nowa zaaranżowano na nich zieleń, a także małą architekturę. Teraz przyszedł czas na modernizację ulicy Grunwaldzkiej, którą czeka podobny los. Pierwotny projekt remontu został jednak zmieniony, na wniosek prezydenta Konrada Fijołka wprowadzono zmiany, które zakładają posadzenie większej liczby drzew.

Zależy mi na tym, aby w mieście było jak najwięcej zieleni. Dlatego uznałem, że warto pomyśleć o dodatkowych nasadzeniach drzew także w tym miejscu. Chcę, aby ulica Grunwaldzka była przyjazna mieszkańcom. Żeby ludzie chętnie tutaj spacerowali i odpoczywali – stwierdza Konrad Fijołek.

Jest już nowy projekt

Nowy projekt modernizacji wraz z dokumentami niezbędnymi do rozpoczęcia prac trafił już do Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Zakłada on m.in. utrzymanie dotychczasowej zieleni, a także stworzenie dwóch dodatkowych szpalerów drzew. Nawierzchnia ulicy zostanie wyłożona kamiennymi płytami oraz kostką, podobnie jak miało to miejsce w przypadku ulic 3 Maja i Kościuszki. Dodatkowo, przestrzeń zostanie zaaranżowana stylowymi ławkami, parkletami i koszami na śmieci. Projekt zakłada również stworzenie pomnika Grunwaldzkiego – monumentu ze specjalną inskrypcją. Renowacja obejmie także zdrój uliczny, a zamontowane oświetlenie wyposażone będzie w energooszczędną oprawę LED.

Prace brukarskie poprzedzone zostaną wymianą sieci podziemnych, tak żeby w przyszłości nie było konieczności robienia wykopów w razie jakichkolwiek usterek. Firmy zainteresowane przeprowadzeniem remontu mają czas na zgłoszenie swojej oferty do 6 lutego. Modernizacja ma zakończyć się w tym roku.

Ciało 25-latka znaleziono w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE