Mieszkaniec gminy Lesko oszukany podczas zakupu węgla. Stracił sporo pieniędzy

2022-09-13 15:19
Mężczyzna oszukany podczas zakupu węgla. Stracił 7400 tysięcy złotych
Autor: Pixabay

Policjanci z Leska prowadzą wyjaśnienia w sprawie oszustwa internetowego. 51-letni mieszkaniec gminy Lesko zamówił w sklepie internetowym węgiel za ponad 7 tysięcy złotych i nie otrzymał towaru. To kolejne tego typu oszustwo, o którym informują mundurowi,

Mieszkaniec jednej ze wsi w gminie Lesko zgłosił na policję, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna na początku września złożył zamówienie w sklepie internetowym na prawie 2 tony węgla, za który zapłacił przelewem 7400 zł. Jednak nie otrzymał zamówionego towaru a kontakt ze sklepem przez, który zamawiał towar się urwał.

- Strona internetowa, na której znalazł ofertę sprzedaży opału nie była aktywna, tak samo jak numer telefonu, pod którym wcześniej potwierdzał swoje zamówienie - informuje leska policja. 

Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Proszą także o ostrożność i rozwagę podczas robienia zakupów przez internet. Trudna sytuacja na rynku opałowym może być wykorzystywana przez przestępców.

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.

Podobne oszustwo w powiecie kolbuszowskim

Do podobnego oszustwa doszło kilka dni temu w powiecie kolbuszowskim. Mieszkaniec w miniony piątek zgłosił się na komendę policji w Kolbuszowej, gdzie przekazał mundurowym, ze został oszukany przy zakupie ekogroszku przez Internet. 

- Z relacji mężczyzny wynikało, że kilka dni wcześniej zamówił na stronie internetowej ekogroszek. Po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia, dokonał wymaganej płatności za towar - czytamy w komunikacie policji. 

Opał jednak nie przychodził, a sam mężczyzna nabierał podejrzeń. Okazało się, że znalazł wiele komentarzy świadczących o tym, że ma do czynienia z oszustem. Mężczyzna stracił ponad 2 tys. zł. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE