Studencka karetka

i

Autor: Joanna Soćko

Mielec: Pogotowie zmieniło nazwę. Teraz to Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego

2022-01-13 12:25

Mieleckie pogotowie zmieniło nazwę. Od teraz to Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Co więcej, ratownicy medyczni pomagają nie tylko w powiecie, a w niemal jednej czwartej naszego województwa. Zmiana nazwy była więc potrzebna, bo mogła wprowadzać w błąd.

Obecnie pogotowie ratunkowego z siedzibą w Mielcu koordynuje działania ratownicze na terenie północno-zachodniej części województwa podkarpackiego, nie jest więc już w rzeczywistości, jak było to wcześniej, Powiatową Stacją Pogotowia Ratunkowego.

– Nowy rok to dobra okazja, by wystartować z nazwą, która brzmi bardziej adekwatnie, czyli: Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu – wyjaśnia dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Nie Powiatowa, a Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego. Dlaczego?

W marcu ubiegłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął konkurs ofert na realizację zadań w zakresie ratownictwa medycznego na terenie województwa podkarpackiego. Mielecka Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego stała się jednym z wojewódzkich koordynatorów działań ratowniczych. W praktyce zespoły podlegające pogotowiu w Mielcu, pracują dziś na terenie: powiatu mieleckiego, kolbuszowskiego, dębickiego, tarnobrzeskiego z Nową Dębą i Gorzycami oraz stalowowolskiego z Zaklikowem.

– Możemy powiedzieć, że to ponad jedna czwarta województwa, więc nazwa „powiatowa” stacja w Mielcu wprowadzałaby dezinformację. Zasadna wydawała się jej zmiana. Szczególnie, że ta reorganizacja kosztowała wiele wysiłku logistycznego i wiązała się z doposażeniem poszczególnych miejsc stacjonowania zespołów i mamy nadzieję, że zmiany te będą obowiązywać przez długie lata z korzyścią dla pacjentów – mówi dyrektor Grzegorz Gałuszka. – Stanowimy większą, a tym samym silniejszą i stabilniejszą strukturę, co umożliwia jej stały rozwój.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE