MIELEC: Początkiem lutego wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Uczniowie miejscowych szkół wybiorą swoich reprezentantów

2022-01-13 15:45
MIELEC:  Początkiem lutego wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Uczniowie miejscowych szkół wybiorą swoich reprezentantów
Autor: Unsplash.com/ Jeswin Thomas

Młodzieżowa Rada ma być ciałem doradczym dla prezydenta i miejskiej Rady w sprawach dotyczących młodych mieszkańców miasta. Liczyć ma w sumie 25 radnych- tych wybiorą zarówno uczniowie publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak również szkół niepublicznych.

Decyzję o stworzeniu Młodzieżowej Rady Miejskiej, mieleccy rajcy podjęli w ubiegłym roku, podczas wrześniowej sesji. Młoda Rada ma być ciałem doradczym dla władz i radnych przede wszystkim w sprawach dotyczących młodych ludzi- ci wyrażać mają swoje zdanie na temat planowanych, z myślą o młodych, przedsięwzięć w mieście.

Taki dialog pomiędzy młodzieżą a przedstawicielami władz lokalnych pomaga lepiej zrozumieć potrzeby młodych ludzi i tym samym pozwala podjąć właściwe decyzje. Dlatego ważne jest, by członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej interesowali się sprawami miasta Mielca, bo ich zadaniem będzie doradzanie władzom miejskim w sprawach dotyczących młodych ludzi- mówią urzędnicy.

Wybory do Młodzieżowej Rady, która docelowo, liczyć ma 25 reprezentantów przeprowadzone będą początkiem lutego. Swoich przedstawicieli wybierać będą zarówno uczniowie publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak również szkół niepublicznych.

Mogą to być osoby w wieku od 13 do 18 lat, którzy są mieszkańcami miasta Mielca. Uczniowie wybierają jednego lub dwóch przedstawicieli spośród zgłoszonych kandydatów w głosowaniu tajnym, czyli na kartach do głosowania. Zgłaszanie kandydatów dokonuje się na krótkim formularzu. Każdy kandydat musi uzyskać poparcie co najmniej 30 uczniów szkoły, w której kandyduje- precyzują pracownicy Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Więcej informacji na temat Młodzieżowej Rady Miejskiej będzie można uzyskać podczas zaplanowanego na 19-go stycznia o godzinie 17.30 spotkania online. Link do niego udostępnią miejscowe szkoły.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Czy to objawy niedoboru witaminy B12?

Pytanie 1 z 9
Czy masz bardzo bladą skórę?
Posłuchaj o półpaścu, czy można uniknąć choroby? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE