Mielec: Pijany kierowca z Ukrainy. W aucie miał narkotyki

2021-06-09 15:42 a.z.
Przewoził kolegę w bagażniku. Nie miała prawa jazdy i był kompletnie pijany
Autor: materiały policji

Policjanci zatrzymali prawo jazdy obywatelowi Ukrainy, który kierował osobówką mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do zatrzymania 31-latka doszło w Mielcu, bo mężczyzna swoją jazdą stwarzał zagrożenie na drodze. W czasie kontroli policjanci w jego samochodzie znaleźli też woreczek z suszem roślinnym.

W niedzielę po godz. 22.00 mieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym hondą accord, który może być nietrzeźwy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że samochód jedzie od strony Kolbuszowej, w kierunku Mielca. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego na ul. Wolności w Mielcu. Mężczyzna został wylegitymowany i poddany badaniu na zawartość alkoholu.

Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kierującym okazał się 31-letni obywatel Ukrainy. W czasie kontroli policjanci w pojeździe należącym do mężczyzny ujawnili woreczek z suszem roślinnym. Policyjny narkotester potwierdził, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie w celu wytrzeźwienia. Kolejnego dnia funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i posiadania narkotyków. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw. Podczas przesłuchania tłumaczył, że narkotyk znalazł i stwierdził, że będzie dobrym lekarstwem na towarzyszące mu dolegliwości.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, a samochód którym się poruszał został odholowali na policyjny parking. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Drogowskazy: aseksualność czyli czwarta orientacja. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Auto spłonęło w centrum Rzeszowa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE