Urząd Miasta w Rzeszowie przekaże 30 mln zł na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

i

Autor: W. Kasza

Miasto przekaże 30 mln zł na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

2021-10-01 15:43

Miasto na budowę długo wyczekiwanego Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki zarezerwowało swoim budżecie 30 milionów złotych i oczekuje, że taką samą kwotę wyłoży samorząd województwa podkarpackiego. Oprócz przewidzianych na inwestycję pieniędzy miasto wydało pozwolenie na rozpoczęcie budowy. Ministerstwo Kultury i Sportu obiecało pokryć 50 % kosztów inwestycji.

Coraz bliżej wbicia pierwszej łopaty pod budowę nowego Centrum Lekkiej Atletyki na Podkarpaciu. Miasto zarezerwowało już w swoim budżecie potrzebną kwotę jaką zobowiązało się wnieść do inwestycji.

- Na ostatniej sesji rady miasta zarezerwowaliśmy 30 mln zł. Mamy obiecane od Ministerstwa Kultury i Sportu pokrycie 50 % kosztów inwestycji. Resztę pokrywamy my na spółkę z Urzędem Marszałkowskim i teraz już tylko czekamy na decyzję marszałka. Z deklaracji jakie wcześniej słyszeliśmy z Urzędu Marszałkowskiego liczymy na to, że te pieniądze zostaną zarezerwowane – mówi Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Ładowarka do telefonu, dostęp do WiFi i defibrylator. Mieszkańcy mają nowy, inteligentny przystanek!

Inwestycja nie tylko dla Rzeszowa

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki to inwestycja o której głośno już od dłuższego czasu. Budowa ma powstać w miejscu dotychczasowego stadionu Resovii Rzeszów na ul. Wyspiańskiego.

- Nie ukrywamy, że jest to ważna inwestycja sportowa nie tylko dla mieszkańców Rzeszowa, ale też dla całego regionu, bo takiego stadionu lekkoatletycznego jeszcze nie było. Dlatego porozumieliśmy się z marszałkiem i ministerstwem, bo widzimy zapotrzebowanie na taki obiekt – dodaje Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.

Na bazie stadionu Resovii przy ul. Wyspiańskiego powstać ma m.in. kryta sześciotorowa bieżnia, strefa siłowni i fizjoterapii oraz trybuny na blisko 10 tysięcy kibiców.

Tatuaże: tak czy nie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE