asdasd

i

Autor: Podkarpacka policja

Miała dopłacić 50 groszy, straciła 10 tysięcy złotych! Kobieta uwierzyła w SMS od fałszywego dostawcy

2021-04-15 13:10

Nie dopłacajcie do opłaconych przesyłek - ostrzegają policjanci z Łańcuta, do których zgłaszają się oszukani mieszkańcy. Niedawno ofiarą oszustwa padła kobieta, która dostała SMS-a z informacją, że ma dopłacić 50 groszy za dostarczenie opłaconej już paczki. Klikając w link zawarty w wiadomości została przekierowana na stronę płatności elektronicznej. Tam, po zalogowaniu się do internetowego konta bankowego, kobieta wykonała przelew. Okazało się jednak, że zamiast kilkudziesięciu groszy, z jej konta zniknęło prawie 10 tysięcy złotych.

Niedawno ofiarą oszustwa „dopłaty do paczki” padła mieszkanka powiatu łańcuckiego. Kobieta na telefon komórkowy dostała informację, o konieczności dopłaty 50 groszy za dostarczenie opłaconej już paczki. Klikając w link, zawarty w wiadomości, została przekierowana na stronę płatności elektronicznej. Tam, po zalogowaniu się do internetowego konta bankowego, kobieta wykonała przelew. Przez to straciła swoje oszczędności.

W Rzeszowie zrobiło się biało. Zamiast wiosny jest zima

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Wykonała przelew i straciła oszczędności

Po zalogowaniu się do internetowego konta bankowego, kobieta wykonała przelew. Okazało się jednak, że zamiast kilkudziesięciu groszy, z jej konta zniknęło prawie 10 tys. złotych.

Pokrzywdzona padła ofiarą oszustów wyłudzających dane. Logując się na fałszywej stronie płatności internetowej kobieta nieświadomie umożliwiła przestępcom zdobycie loginu i hasła do jej konta bankowego. To wystarczyło, aby w kilka minut złodzieje wyprowadzili z jej konta oszczędności. 

CZYTAJ TAKŻE:  Bakteria New Delhi w szpitalu MSWiA? Pacjent z podejrzeniem zakażenia przebywa na oddziale dla chorych na COVID-19

Pamiętajmy, że oszuści coraz częściej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki, zazwyczaj bardzo niskiej kwoty. Klikając w link przesłany w ten sposób możemy trafić na fałszywą stronę z płatnościami internetowymi lub umożliwić niechcianym aplikacjom zainfekowanie naszego telefonu. W konsekwencji przestępcy mogą przejąć dostęp do naszego konta bankowego. 

Policja apeluje o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Zawsze zweryfikujmy również wykonywaną transakcję i stronę internetową, z której dokonujemy płatności.  

Drogowskazy: o tym czy tradycja, religia i obyczaje nas ograniczają? TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Czy weźmiesz udział w loterii Narodowego Spisu Powszechnego 2021