Miał dopłacić złotówkę, stracił 9,5 tysiąca. Podkarpacka policja ostrzega przed oszustami

2020-01-20 11:15
Miał dopłacić złotówkę, stracił 9,5 tysiąca. Podkarpacka policja ostrzega przed oszustami
Autor: Pixabay

Oszuści mają coraz ciekawsze pomysły na okradanie nas z pieniędzy. Mieszkaniec powiatu niżańskiego chciał być uczciwy, w efekcie stracił sporo ze swojego konta.

Podkarpacka policja apeluje o ostrożność przy klikaniu w nieznajome linki, wiadomości i wykonywane przelewów. Oszuści działają coraz śmielej. Teraz podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają wiadomości sms.

Oszustwo na sms od kuriera - jak to działa?

W wiadomości sms jesteśmy informowani o tym, że musimy dopłacić drobną kwotę do paczki. Należy to zrobić klikając w link przekierowujący do strony do przelewów. Uwaga! Nigdy tego nie róbcie. Rzekoma dopłata takim sposobem pozwala złodziejom na wyłudzenie środków z naszego konta bankowego. Wchodząc na fałszywą stronę podajemy swój login i hasło do bankowego konta, a to wystarczy złodziejom, by wyczyścić je do cna.

Mieszkaniec Podkarpacia stracił 9,5 tysiąca złotych


O braku skrupułów u oszustów dobitnie przekonał się mieszkaniec powiatu niżańskiego, który stracił sporo:
- W miony weekend ofiarą takiego oszustwa padł mieszkaniec powiatu niżańskiego, który otrzymał wiadomość SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki kwoty 1,10 złotych. Mężczyzna kliknął w link dołączony do wiadomości, po czym przelał „brakującą kwotę”. Jak się później okazało, z jego konta zamiast drobnej kwoty, zniknęło 9,5 tysięcy złotych - informują niżańscy policjanci.

Jak się ustrzec przed oszustwem?

Przed oszustami chroni nas jedynie ostrożność i rozsądek. Uważnie czytajmy wiadomości od kurierów, czy rzekomych operatorów. Weryfikujmy każdą transakcję przed jej zaakceptowaniem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE