Mężczyzna zgubił się w gęstym lesie przy granicy ze Słowacją. Pomogła Straż Graniczna

2022-09-05 15:19
Strażnicy Graniczni pomagali w poszukiwaniu zaginionego w lesie. Mężczyzna odnaleziony dzięki dronowi
Autor: Biesczadzki Oddział Straży Granicznej

- Strażnicy graniczni z placówki w Wetlinie na Podkarpaciu pomogli w odnalezieniu mężczyzny zagubionego w lesie. W poszukiwaniach pomógł dron służący do ochrony granicy państwowej – poinformował rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału SG ppor. Piotr Zakielarz.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w okolicach miejscowości Solinka w gminie Cisna, w pobliżu granicy ze Słowacją. Jak dodał rzecznik, do strażników patrolujących okolice z wykorzystaniem drona, podbiegła kobieta, która powiedziała funkcjonariuszom, że w trakcie spaceru zaginął jej 70-letni mąż.

- Kobieta zaznaczyła, że mężczyzna przeszedł poważny zabieg i może mieć problemy z koncentracją oraz pamięcią. Strażnicy graniczni natychmiast uruchomili drona i rozpoczęli obserwację terenu – powiedział ppor. Piotr Zakielarz

Tragedia w Oławie. Siedemnastolatek zabił ojczyma siekierą.

Mężczyzna znaleziony w gęstym lesie. Pomógł dron 

Już po kilku minutach mundurowi zlokalizowali mężczyznę w oddalonym o kilkaset metrów gęstym lesie. Funkcjonariusze sprowadzili mężczyznę bezpiecznie do czekającej na niego żony. Jak zaznaczył ppor. Zakielarz, dron zakupiony z funduszu wsparcia marszałka województwa podkarpackiego, na co dzień wykorzystywany jest w ochronie granicy państwowej. Posiada m.in. funkcję termowizji do obserwacji w dzień i w nocy.

Bieszczadzki Oddział SG ochrania odcinek zewnętrznej granicy UE z Ukrainą na długości 239 km oraz wewnętrznej granicy UE ze Słowacją. Jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych pod względem ukształtowania terenu odcinek polskiej granicy państwowej.

W całodobowej służbie granicznej mundurowi wykorzystują m.in. pojazdy oraz wieże obserwacyjne, nowoczesny system perymetryczny - przeznaczony do wykrywania i rozpoznawania obiektów w rejonach przygranicznych , przenośne kamery termowizyjne, noktowizory oraz śmigłowce i drony.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE