MATURA 2020: Dowód geometryczny, stereometria i inne. Dziś matura z matematyki!

2020-06-09 12:30
MATURA 2020: Dowód geometryczny, stereometria i inne. Dziś matura z matematyki!
Autor: Weronika Kasza

Matury dzień drugi. Dziś na warsztat absolwenci szkół ponadpodstawowych wzięli matematykę. Zmierzyć musieli się m.in. z zadaniem dotyczącym ostrosłupa czy dowodu geometrycznego.

Po języku polskim i „Weselu”, czas na królową nauk. Jednak w niektórych rzeszowskich szkołach stresu było więcej niż zwykle. Otóż do 10 placówek na terenie miasta w nocy, z 8-go na 9-go czerwca dotarł mail z informacją, że w budynkach podłożone są ładunki wybuchowe. Dyrektorzy powiadomili odpowiednie służby.

Jak powiedział Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, służby były przygotowane na taką ewentualność. Na miejsce wysłano policyjnych pirotechników, którzy dokładnie sprawdzili budynki. Na szczęście nie znaleziono nic niepokojącego i matury można było zacząć.

Dzisiaj z matematyki podstawowej. Tak, jak powiedzieli nam wychodzący z liceum na ulicy 3-go Maja maturzyści, była łatwiejsza niż się spodziewali. Przymusowa kwarantanna zaś jednym pomogła w nauce i przygotowaniu się do egzaminu dojrzałości, zaś innym trudniej się było zebrać do powtórek. Egzamin z matematyki rozszerzonej zaplanowany jest na poniedziałek, 15-go czerwca.

Maturzyści o egzaminie z matematyki
Posłuchaj o tym jak prawidłowo pomóc osobie kontuzjowanej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE