Limity na produkty spożywcze. W tym kraju już się zaczęło!

2022-12-19 10:43
Limity na produkty spożywcze. W tym kraju już się zaczęło!
Autor: Twitter/Dominik Héjj/pixabay.com

Sieć sklepów Aldi na Węgrzech wprowadziła limity na produkty spożywcze. W sklepach pojawiła się informacja dla klientów, w której poinformowano o wprowadzonych limitach. - W celu zabezpieczenia dostępności produktów wprowadzamy ograniczenia w liczbie towarów możliwych do zakupienia przez jedną osobę – brzmi część ogłoszenia.

Węgierski rząd zdecydował kilka dni temu o przedłużeniu do końca kwietnia 2023 roku maksymalnych cen podstawowych produktów spożywczych. Limity zostały wprowadzone po raz pierwszy w lutym 2022 i obejmowały między innymi: cukier, olej, mąkę, czy mleko. Kilka miesięcy później listę produktów objętych maksymalną ceną powiększono, chociażby o ziemniaki, czy świeże jajka. Podobny limit, tylko że obowiązujący na stacjach benzynowych spowodował panikę. W kraju zabrakło paliwa. Węgierski rząd wycofał się z tego pomysłu 6 grudnia. Teraz sklepy podjęły decyzje o wprowadzeniu limitów w zakupie produktów spożywczych, a na taki krok miała zdecydować się między innymi sieć sklepów Aldi.

Limity na produkty spożywcze

- Drodzy klienci! W celu zabezpieczenia dostępności produktów, wprowadzamy ograniczenia w liczbie towarów możliwych do zakupienia na jedną osobę. Np. 1 litr mleka, czy 1 kg ziemniaków, jedno pudełko jaj - brzmi wpis Dominika Héjj, politologa i eksperta w tematyce węgierskiej. Héjj udostępnił zdjęcie z jednego ze sklepów Aldi na Węgrzech. Zaznaczył również, że limity zostały wprowadzone także w innych sklepach.

Limity na zakupy na Węgrzech

Agencja MTI podała, że  wielu węgierskich sprzedawców detalicznych na ograniczyło zakupy żywności objętej limitami cenowymi. To po to, aby zapobiec gromadzeniu zapasów.

- Limity cenowe działają, bo konsumenci kupują więcej produktów, które mogą dostać taniej – stwierdziło ministerstwo rolnictwa.

Resort mimo to apeluje o świadome zakupy i nie gromadzenie zapasów.

SZ. SZYNKOWSKI VEL SĘK: MAM PISEMNE GWARANCJE KOMISJI EUROPEJSKIEJ
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE