Letni Ogródek Kulturalny RIK. W piątek Rzeszów podbije duet  FUNKASANKI

i

Autor: Pixabay

Letni Ogródek Kulturalny RIK. W piątek Rzeszów podbije duet FUNKASANKI

2022-06-28 15:16

Letni Ogródek Rzeszowskiego Inkubatora Kultury wchodzi w wakacje naprawdę w kozackim i jednocześnie mocno tanecznym stylu. Na scenie przy ul. Jagielońskiej pojawią się FUNKASANKI. To ekscentryczne duo, które swoją muzykę łączy z tańcem, a przy ich nowofalowych i syntetycznych nutkach ciężko ustać w miejscu. Artyści – zupełnie jak Blues Brothers – wierzą w misję swojej muzyki.

Mają na koncie kilka singli oraz dwie płyty - debiutancką, wydaną własnym nakładem i "Last Call", która ukazała się pod szyldem labelu MNiN wytwórni Kayax. Zagrali prawie 100 koncertów. – FUNKASANKI to nieco ekscentryczna dwójka grająca downtempo. Niepoprawni marzyciele, samozwańczy tancerze, pełni dystansu do siebie, wierzący niczym Blues Brothers w muzyczną misję od Boga – tłumaczy Piotr Madura z RIK-u.

Łąki kwietne w Rzeszowie

Wejdziemy za free

Start darmowego koncertu już w ten piątek, punktualnie o godz. 20:00. FUNKASANKI rozbujają imprezę na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej na ul. Jagiellońska 24. Leżaki i inne hamaki, które RIK wystawi dla publiczności na pewno nie będą potrzebne, bo przy tej muzyce ciężko ustać w miejscu.

– Za swoją ulubioną aktywność artystyczną i swój największy atut FUNKASANKI uważają koncerty, na których przełamują obraz typowych duetów elektronicznych łącząc sample z wiodącym wokalem, syntezatorami, fletem poprzecznym, bansuri, perkusją i znakiem rozpoznawczym - "FUNKASANKI" - wyszeptanym pomiędzy utworami – dodaje Madura.