Legimi: Na Podkarpaciu za darmo pożyczysz aż 60 tysięcy audiobooków i e-booków

2020-02-07 10:21
Legimi: Na Podkarpaciu za darmo pożyczyć aż 60 tysięcy audiobooków i e-booków
Autor: Pixabay

Od lutego biblioteki w Rzeszowie, Krośnie, Dębicy i Stalowej Woli poszerzają dostęp do mobilnej wypożyczalni książek Legimi. Znajdziecie tu mnóstwo nowości i bestsellerów wydawniczych.

E-booki i audiobooki za darmo

Zainteresowanie e-bookami i audiobookami w bibliotekach stale rośnie, dlatego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie postanowiła poszerzyć dostęp do nich:

"Wraz z kilkoma bibliotekami publicznymi w regionie utworzyliśmy Konsorcjum Podkarpackie, zapewniające dostęp do bogatej biblioteki książek elektronicznych, zawierającej ok. 60.000 e-booków i audiobooków. Dzięki temu, czytelnicy bibliotek publicznych w Rzeszowie, Krośnie, Dębicy i w Stalowej Woli, mają bezpłatny dostęp do nowości i bestsellerów wydawniczych, poszukiwanych przez czytelników powieści sensacyjnych, obyczajowych, kryminalnych, a także fantastyki, biografii, reportaży, bajek i lektur oraz popularnych poradników" - czytamy w komunikacie.

Legimi - jak to działa?

Dostęp do e-booków i audiobooków w chmurze jest nieograniczony - nie ma limitów na tytuły czy liczby stron. Do korzystania z serwisu potrzebne są jednak kody dostępów wydawane przez biblioteki, a o ich odebraniu decyduje kolejność zgłoszeń do placówek.

Teraz jest ich zdecydowanie więcej niż dotychczas. Mamy też małą podpowiedź. Największą ilością kodów dysponują: Wypożyczalnia Główna przy ul. Dąbrowskiego 33 a oraz Filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 i Filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6.

Pełna lista bibliotek, w których czytelnicy mogą odebrać bezpłatny kod aktywacyjny dostępna jest tutaj: http://www.wimbp.rzeszow.pl/filie-i-oddzialy-/legimi/

W rzeszowskiej bibliotece wypożyczycie też czytniki e-booków. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Przyjemnej lektury!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE