KROSNO: Ponad 100 obywateli Ukrainy pracowało niezgodnie z przepisami!

2021-07-24 10:19
KROSNO: Ponad 100 obywateli Ukrainy pracowało niezgodnie z przepisami!
Autor: Materiały prasowe/ Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Naruszenia dotyczące zarówno procedury powierzania pracy, jak i jej wykonywania pogranicznicy z Sanoka odkryli w jednej z agencji pracy tymczasowej. Właścicielowi może grozić grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Sanoka po zakończeniu kontroli legalności wykonywania pracy w jednej z krośnieńskich agenci pracy tymczasowej odkryli nieprawidłowości dotyczące zarówno procedury powierzania jak i wykonywania pracy przez ponad 100 cudzoziemców.

Polski pracodawca nielegalnie powierzył wykonywanie pracy 105 ob. Ukrainy, gdzie 47 z nich pracowało bez odpowiedniego zezwolenia na pracę. Dodatkowo, nie powiadomił pisemnie właściwego powiatowego urzędu pracy o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez 66 cudzoziemców. Właściciel firmy naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy- mówi Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zgodnie z przepisami, właścicielowi firmy grozi grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych. Wobec Ukraińców zaś wszczęte zostało postępowanie o wykonywanie pracy bez odpowiedniego zezwolenia, nałożono na nich także karę grzywny. Sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Krośnie.

Drogowskazy: o niewidzialnej chorobie czyli endometriozie. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Festiwal TRANS/MISJE i "nie" wysokim krawężnikom- tak zapowiada się lipcowa Masa Krytyczna w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE