Koronawirus w Polsce: Policja wprowadza środki ostrożności

2020-03-12 7:56
Koronawirus w Polsce: Policja wprowadza środki ostrożności
Autor: Pixabay

Mundurowi zalecają ograniczenie wizyt na komendach do niezbędnego minimum. O zdarzeniach można powiadamiać telefonicznie. Jak to zrobić?

Już 44 przypadki zarażenia koronawirusem zdiagnozowano w naszym kraju. Jeden odnotowano na Podkarpaciu - to kobieta z okolic leżajska, która pracowała w jednej z leżajskich przychodni.

Służby wprowadzają różne środki ostrożności. W tym policja.

Koronawirus: Ogranicz wizyty na policji do minimum

W całej Polsce zamknięto szkoły i instytucje kultury. Nie oznacza to jednak, że mamy wakacje. To czas przeznaczony na narodową kwarantannę. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu. To samo tyczy się ewentualnych wizyt na komendach:

- Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami - wyjaśnia policja.

Dlatego mundurowi apelują o zgłaszanie różnych spraw nie osobiście, a telefonicznie:

- Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów jednostek Policji dostępne na stronach internetowych, aplikacji "Moja Komenda" oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych).

Każde zgłoszenie będzie traktowane tak jak dokonane osobiście, a zgłaszający otrzyma dalsze instrukcje od mundurowych.

Bartosz Kurek opowiada o sytuacji z koronawirusem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE