Koronawirus utrudnia naukę na Podkarpaciu. „Nie ma mowy o żadnym  szkolnym lockdownie”

i

Autor: Pixabay

Koronawirus utrudnia naukę na Podkarpaciu. „Nie ma mowy o żadnym szkolnym lockdownie”

2021-11-23 13:13

W przypadku, gdy koronawirusem zarazi się uczeń, na kwarantannę trafia również reszta klasy do której chodzi i przez cały okres izolacji cała klasa musi uczyć się z domu. Aktualnie taka sytuacja panuje w 115 szkołach w województwie - na razie nie ma mowy o całkowitym powrocie nauki zdalnej - mówi podkarpacka kurator oświaty.

Sytuacja z zakażeniami koronawirusem na Podkarpaciu jest cały czas. Tylko dzisiaj mamy prawie 900 kolejnych zakażeń. Wiele z tych zakażonych osób to uczniowie, którzy w przypadku pozytywnego wyniku testu trafiają na przymusową izolację. Razem z uczniem na kwarantannę trafia cała klasa, która przez okres izolacji uczy się z domu, reszta uczniów w szkole normalnie chodzi na lekcje. Taka sytuacja panuje aktualnie w 115 szkołach na Podkarpaciu.

CZYTAJ TAKŻE: Znamy program Świątecznego Miasteczka! Co będzie się działo? [LISTA]

Rekomendowane są zajęcia stacjonarne

Ze strony Ministerstwa Edukacji nie słychać żadnych przesłanek o powrocie całkowej nauki zdalnej. Wbrew przeciwnie.

- Jest nawet taka rekomendacja, żeby Ci uczniowie, którzy nie przebywają na kwarantannie i nie są na izolacji domowej mogli realizować zajęcia np. pozalekcyjne albo stacjonarne w szkole. Absolutnie nie ma mowy o żadnym szkolnym lockdownie – tłumaczy Małgorzata Rauch, podkarpacka kurator oświaty.

Przypomnijmy, na Podkarpaciu jest ponad 3,5 tys szkół i placówek oświatowych.

W Rzeszowie robi się świątecznie! Na Rynku stawiają bożonarodzeniowe drzewko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE