Koronawirus: Poczta Polska od poniedziałku wprowadza ważne zmiany

2020-03-15 9:47
Koronawirus: Poczta Polska od poniedziałku wprowadza ważne zmiany
Autor: Pixabay

Poczta postanowiła zareagowac z związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Czy paczki nadalc będą wysyłane? Znamy szczegóły.

Liczba zakażonych koronawirusem w całym kraju rośnie lawinowo. Na Podkarpaciu na tę chwilę stwierdzono 8 przypadków, w całym kraju 111. Z godziny na godzinę te dane mogą ulec zmianie. Dodajmy, że rząd wprowadził specjalne obostrzenia - zamknięte są granice, szkoły, galerie handlowe, a imprezy masowe zakazane. Poczta Polska też zdecydowała się na pewne zmiany, by zapobiec rozprzestrzenaniu się wirusa. Będą wprowadzone od poniedziałku. Paczki zagraniczne nie będą realizowane, a godziny pracy placówek będą skrócone.

"Poczta Polska wprowadza zmiany w świadczonych usługach. Spółka jest w stałym kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo Polaków.

Od najbliższego poniedziałku (16.03. br.) w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów. Wprowadzone zostają zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych:

godziny pracy placówek w dni robocze ulegają skróceniu do 6 godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę, także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny – szczegółowe informacje o czasie pracy poszczególnych placówek można sprawdzić na www.poczta-polska.pl,
praca placówek całodobowych zostaje skrócona, placówki te będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8 .00 do 20.00,
punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych będą nieczynne.
Organizacja obsługi klienta w placówkach pocztowych będzie oparta o zasadę, że przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba. Szczegółowe informacje zostaną umieszczane na drzwiach wejściowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników w placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty.

Poczta Polska nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo – emerytalnych.

Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury, Spółka jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie.

Płyny dezynfekcyjne i rękawiczki oraz dodatkowe środki dla pracowników zostały już zakupione, w weekend trwa ich dystrybucja, aby środki te najpóźniej w poniedziałek trafiły do wszystkich pracowników mających kontakt z klientami".

Pamiętajmy, by nie wychodzić z domów, jeśli nie jest to naprawdę konieczne. Pracujmy on-line, jeśli to tylko możliwe.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE