Kiedy najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy w WORD w Rzeszowie?

2020-01-21 7:17
Statystyki WORD w Rzeszowie
Autor: mat. prasowe

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego opublikował interesujące dane statystyczne. Łatwo z nich wyczytać, czy więcej kierowców zdaje egzamin w miesiącach zimowych, czy letnich.

Nie brakuje takich, którzy przed tym egzaminem stresują się bardziej niż przed maturą. Bywa, że nerwy odejmują rozum i przyszłym kierowcom mylą się pedały gazu z hamulcem, a skrzynia biegów wydaje się mocno skomplikowana. Są wreszcie "asy", które egzamin na prawo jazdy zdają bez mrugnięcia okiem za pierwszym razem. Jak to zrobić? Wydaje się to stosunkowo proste - wystarczy dobrze opanować teorię, sprawnie jeździć i nauczyć się sprawnego funkcjonowania pod presją egzaminatora.

Rzeszowski WORD opublikował ciekawe statystyki z 2019 roku. Wynika z nich, że egzamin na prawko kategorii B. w grudniu zdało średnio 41 procent osób. Najlepiej wypadają ci starający się o kategorię T - WORD zanotował 100 procent zdawalności. Nie wiadomo, czy wynik bierze się stąd, że do takiego egzaminu przystępuje stosunkowo mało osób, czy kierowcy są po prostu świetni.

Statystyki WORD
Autor: WORD Rzeszów

Kiedy łatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?


WORD pokazał też statystyki zdawalności w poszczególnych miesiącach. Okazuje się, że w 2019 roku praktykę najtrudniej było zdać w miesiącach zimowych. W styczniu, grudniu i lutym zaliczyło ją 42 procent młodych kierowców. Dla porównania w sierpniu 48 procent, a w czerwcu i lipcu 46 procent. Lipiec wydaje się też dobrym miesiącem na zaliczanie teorii - pozytywny wynik osiągnęło 63 procent egzaminowanych. W przypadku teorii jednak rozbieżności nie są duże - w całym roku zdawało ją od 57 do 63 procent zdających.

Czy takie dane pokazują, że o prawko najłatwiej jest w lecie? Trudno powiedzieć. Jedno jest pewne - niezależnie od pory roku trzeba się po prostu dobrze przygotować do egzaminu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE