Jasło: Skradli ponad 130 litrów paliwa. W końcu wpadli w ręce policji

2021-12-28 15:36
Jasło: Skradli ponad 130 litrów paliwa. W końcu wpadli w ręce policji
Autor: KPP Jasło

W powiecie jasielskim a dokładnie w Skołyszynie, jeszcze w czerwcu czterech mężczyzn skradło olej napędowy z ciężarówek i maszyn budowlanych stojących na parkingu lokalnej firmy budowlanej. Po kilku miesiącach policjanci zatrzymali mężczyzn. Ci są w wieku od 19 do 27 lat.

Wszystko zaczęło się jeszcze na początku czerwca tego roku, kiedy policjanci ze Skołyszyna w powiecie jasielskim zajęli się sprawą kradzieży paliwa z ciężarówek i maszyn budowlanych stojących na terenie jednej z tamtejszych firm.

- Mundurowi ustalili wówczas, że zamaskowani przestępcy, działając pod osłoną nocy, ukradli około 130 litrów oleju napędowego ze stojących maszyn i pojazdów, powodując przy tym kosztowne uszkodzenia zbiorników paliwa – mówi Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Jasło: Driftował na parkingu i uciekał przed policją. Wpadł do rowu

Śledztwo trwało kilka miesięcy

W trakcie kilkumiesięcznego śledztwa policjantom z posterunku w Skołyszynie, do spółki z kryminalnymi z jasielskiej komendy udało się wytypować i zatrzymać czterech podejrzanych mężczyzn. - To dwaj 19-letni mieszkańcy gminy Frysztak, 27-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego oraz 20-latek zamieszkujący teren gminy Jasło – dodaje Klee-Bylica.

W trakcie przesłuchania policjanci udowodnili im także usiłowanie włamania i kradzieży paliwa do maszyn zlokalizowanych przy stadionie sportowym w Szebniach. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Trzech przyznało się do zarzucanych im czynów. Wszystkim grozi nawet 10 lat więzienia.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE