Jasło: Mieszkańcy bloku z ul. Metzgera nie wrócą szybko do domów. Na miejscu wciąż trwają prace

2021-10-21 15:41
Jasło: Blok przy ul. Metzgera grozi zawaleniem. Budynek mógł zostać uszkodzony
Autor: DonnaSenzaFiato/Pixabay

Mieszkańcy bloku z Metzgera 10 nie wrócą szybko do swoich mieszkań. - Priorytetem jest wykonanie tego zadania w jak najkrótszym terminie – mówi Agata Koba z jasielskiego magistratu. Aktualnie na miejscu trwają niezbędne roboty budowlane.

Przypomnijmy, tydzień temu podczas prac remontowych prowadzonych w lokalu po dawnej stołówce kolejowej w bloku przy ul. Metzgera w Jaśle, doszło do uszkodzenia konstrukcji budynku. Wieczorem podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców. Z bloku przy ul. Metzgera ewakuowano 44 osoby. Do uszkodzenia konstrukcji doszło na skutek wyburzenia filarów pod stropami na parterze. Inspektorzy budowlani w nocy nakazali tymczasowo podeprzeć strop, nad którym znajdują się mieszkania. Strażacy ustawili tam drewniane stemple.

CZYTAJ TAKŻE: CM Medyk zaprasza na szkolenia z pierwszej pomocy! Będzie ich tyle ile Rzeszów ma lat!

Kiedy mieszkańcy wrócą do swoich domów?

Aktualnie w bloku prowadzone są prace, dzięki którym budynek się nie zawali. Równocześnie prowadzona jest ekspertyza budowlana.

- Ekspertyza obejmuje zarówno diagnozę stanu budynku, jak również wskazuje sposób wykonania niezbędnych robót budowlanych, tak by mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań – mówi Agata Koba, rzecznik prasowy jasielskiego urzędu miasta.

Prace potrwają przynajmniej do 14 listopada, dopiero wtedy zostanie podjęta decyzja o powrocie ewakuowanych osób do swoich mieszkań. Władze Jasła, udostępniają potrzebującym mieszkańcom, którzy nie mają dalszej możliwości przebywania u swoich rodzin i znajomych, lokale zastępcze. Wsparcie dla mieszkańców bloku przy ulicy Metzgera 10, dostosowane do indywidualnych potrzeb, oferuje również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle.

Usnarz Górny. Imigranci siłowo forsują granicę. Niszczą ogrodzenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE