Jarmark Bożonarodzeniowy w Rzeszowie – tego nie możesz przegapić!

2022-12-09 16:17
Jarmark Bożonarodzeniowy w Rzeszowie – tego nie możesz przegapić!
Autor: M.S.

Kolejny raz na rzeszowskim rynku zagościły świąteczne stoiska Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jest aromatycznie, pysznie i świątecznie! Po co warto wybrać się na Rynek? Sprawdź!

Od 3 grudnia na rzeszowskim rynku czekają na odwiedzających stoiska i atrakcje przygotowane w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jakie niespodzianki przygotowali organizatorzy? Tego po prostu nie można przegapić!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rzeszowie już od pierwszych dni działania przyciąga prawdziwe tłumy. Mieszkańcy stolicy Podkarpacia z sprawdzają, co przygotowali dla nich organizatorzy i wystawcy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – rzeczywiście jest w czym wybierać. Zawiedziony jarmarku nie opuści ani prawdziwy łasuch, smakosz lokalnych przysmaków, amator aromatycznego korzennego grzańca, ani miłośnik rękodzieła, poszukujący pomysłów na świąteczne prezenty. Co można kupić na stoiskach? Jak prezentują się ceny? Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Przeczytajcie!

Do kiedy będzie otwarty Jarmark Bożonarodzeniowym w Rzeszowie?

To już kolejny rok, w którym mieszkańcy Rzeszowa i odwiedzający miasto mogą cieszyć się Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Ustawione na Rynku stragany i atrakcje w tym roku będą dostępne do ich dyspozycji przez cały grudzień, w każdy dzień tygodnia. Od poniedziałku do soboty stoiska otwarte są w godzinach od 13 do 21.00, w niedzielę od 11.00. Jarmark oficjalnie zniknąć ma z centrum miasta 1 stycznia, co daje szansę na powitanie Nowego Roku z gorącym grzańcem i lokalnymi przysmakami w dłoniach.

Oferta Jarmarku Bożonarodzeniowego

Wybierający się na Jarmark Bożonarodzeniowy muszą nastawić się na szeroką ofertę produktów i atrakcji, którą przygotowali dla odwiedzających organizatorzy i wystawcy. W ofercie stoisk nie brak lokalnych smakołyków – od wędzonych ryb, serów, po różnego rodzaju mięsiwa – a także rzemieślniczych wyrobów alkoholowych. Zawiedzeni nie będą fani miodów, proziaków i słodkości w różnym wydaniu. Także tym bardziej egzotycznym, spod znaku tureckich słodkości.

Poszukujący pomysłów na oryginalne prezenty bożonarodzeniowych będą mogli wybierać w szerokiej ofercie rękodzieła. W ofercie wystawców nie brak rękodzieła, świątecznych ozdób, ręcznie wykonanej ceramiki, w tym kubków.

Atrakcje na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Poza szerokim wyborem dostępnych na stoiskach przysmaków, odwiedzający skorzystać mogą z propozycji przygotowanych przez miejscowe restauracje. Mowa tu oczywiście zarówno o rozgrzewających daniach, jak i pasujących do nich propozycji alkoholowych.

Organizatorzy nie zapomnieli także o atrakcjach dla najmłodszych. Przejażdżka na karuzeli czy zjazd na sztucznym stoku to tylko niektóre z nich. Mali miłośnicy widoków i ich rodzice mogą wybrać się także na „diabelski młyn”, a następnie spróbować gorącej czekolady i gofrów.

Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Wybierając się na rzeszowski Jarmark Bożonarodzeniowy warto nastawić się na większy wydatek i przygotować się do tego finansowo – szczególnie, jeśli celem jest zakup prezentów czy ozdób świątecznych. Za bożonarodzeniowe rękodzieło na rzeszowskim jarmarku zapłacić trzeba od kilku, kilkunastu do kilkudziesięciu złotych – w zależności od przedmiotu. Zawieszki na choinkę motywem sowy, choinki, bałwanka czy zabawnej lamy kosztują 10 zł za sztukę to koszt. Bańki choinkowe da się dostać nawet za 16 zł. Opakowanie kilku małych to koszt 22 zł.

A jak prezentują się ceny jedzenia i słodkości? Miody to koszt od 27 do 43 złotych za słoiczek. Cena zależy od jego pojemności - 600 g i 1 kg. Aromatyczne tureckie słodycze kupić można za 14 złotych za 100 g, a tradycyjną baklavę za 6 do 12 zł. Uwagę w rzeszowskim świątecznym miasteczku zdecydowanie przyciąga także stoisko z wędzonymi rybami. Ich ceny są jednymi z najwyższych na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym. Jak dokładnie się prezentują? Z wędzoną makrelę trzeba zapłacić 31 zł za kg, jesiotr to wydatek rzędu 129 zł za kg, pstrąga 53 zł, a karpia 65. Prawdziwym rekordzistą jest jesiotr. Kilogram wędzonej polędwicy to koszt 160 zł za kg.

MotoMikołaje 2022
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE