Ile dać do koperty na wesele w 2023 roku?

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wesele 2023

Ile daje się na wesele w 2023? Oto stawki od rodziny i pozostałych gości [LISTA]

2023-08-20 9:15

Zastanawiasz się ile daje się na prezent do koperty na wesele w 2023 roku? Ile powinna dać rodzina? Ile do koperty powinni włożyć pozostali goście? Takie pytania przez kolejne miesiące będzie zadawać sobie wielu Polaków, bo sezon weselny trwa w najlepsze. Jeżeli wybierasz się na przyjęcie weselne i zastanawiasz się nad prezentem, to musisz zobaczyć te zestawienie. Oto ile daje się na wesele w 2023 roku.

Ile dać do koperty na wesele w 2023 roku? Koszty wzrosły

Koszty organizacji przyjęcia weselnego w 2023 roku wzrosły. Już w ubiegłym roku było drogo, bo w porównaniu z 2021 rokiem obserwowano nawet 20-procentowy skok. Zakochani, którzy planują organizację wesela w tym roku muszą niestety płacić o kolejne ok. 20 proc. więcej, co daje wzrost o 40 proc. na przestrzeni zaledwie dwóch lat. Młodzi przed przyjęciem muszą zadbać o takie usługi jak: zespół/DJ, fotograf/wideo, słodki stół, zaproszenia, dekoracje, suknia ślubna, garnitur i wiele innych. Jednym z największych wydatków jest oczywiście sala weselna i opłata za tzw. talerzyk. W zależności od regionów Polski te kwoty wahają się. Jednak rzadko można spotkać się z ofertą poniżej 200 zł. Nie brakuje zaś miejsc, w których trzeba płacić nawet 500 zł za osobę! O ile jest taka możliwość, to warto dowiedzieć się ile para młoda zapłaciła za „talerzyk”. Dlaczego? Obowiązuje zasada - do koperty nie wkładamy mniejszej sumy. Zaś za parę liczy się podwójnie.

Ile dać do koperty na wesele w 2023 roku? Konkretne stawki od rodziny

Największy problem z ustaleniem kwoty, którą trzeba włożyć do koperty na wesele ma rodzina. Przyjęło się, że rodzice, którzy pomagają przy organizacji przyjęcia weselnego, ponosząc niektóre z kosztów, nie muszą szykować dodatkowej koperty. Jeżeli para młoda sama organizuje uroczystość, a rodzice są w trudniejszej sytuacji finansowej, to liczy się drobny i symboliczny upominek, który młodzi zapamiętają i będą kojarzyć z tym dniem.

Podobnie wygląda także kwestia rodzeństwa. Jeżeli brat, lub siostra uczy się, bądź studiuje i nie zarabia, to prezentem również może być nieduży upominek. W sytuacji, gdy rodzeństwo dobrze radzi sobie finansowo, wówczas warto zdecydować się na prezent w postaci gotówki w kopercie. Podobnie, jeżeli chodzi o dziadków. Jeżeli są w trudniej sytuacji, najważniejszym prezentem będzie obecność. Ile dać do koperty na wesele w 2023 roku? Konkretne stawki od rodziny znajdziecie w naszym zestawieniu:

Niezwykła pasja rzeszowianki, która zamyka las w szkle
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE