Gdzie w Rzeszowie złożyć wniosek o dodatek osłonowy? Co zrobić, aby go otrzymać?

2022-01-07 15:49
Gdzie w Rzeszowie złożyć wniosek o dodatek osłonowy? Co zrobić, aby go otrzymać?
Autor: Pixabay

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

MOPS w Rzeszowie obsługuje w tym zakresie wyłącznie mieszkańców miasta. Dodatek będzie przysługiwał w całym 2022 roku, przy czym wnioski o jego przyznanie można składać do 31 października 2022 r. Co zrobić, aby go otrzymać? Po pierwsze należy spełnić kryterium dochodowe.

– O dodatek mogą się starać te gospodarstwa, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym, bądź 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym – mówi Irena Marszałek - Czekierda, dyrektor MOPS w Rzeszowie.

Wysokość dodatku zależy od liczby domowników w gospodarstwie. Dla jednoosobowego może on wynieść 400 zł, 600 zł dla 2-3 osobowego, 850 zł dla 4-5 osobowego i 1150 zł dla gospodarstwa składającego się minimum z 6 osób.

Gdzie złożyć wnioski?

Formularze wniosków o wypłatę świadczenia dostępne są w siedzibie MOPS przy ul. Jagiellońskiej 4. Można je pobrać na Sali Obsługi Mieszkańców - od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, a w środy do 17. Dokument można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony www.mopsrzeszow.pl lub ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli złożyć wniosek o dodatek osłonowy w ww. lokalizacji MOPS, a także w Punktach Informacyjnych i Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa. Wnioski o dodatek osłonowy będzie można wysłać pocztą, a także złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem Portalu ePUAP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE