Fortuna 1 Liga: Koniec jesiennej rundy dla Apklan Resovii Rzeszów. Jak ocenia ją prezes klubu?

2021-12-08 15:09
Fortuna 1 Liga: Koniec jesiennej rundy dla Apklan Resovii Rzeszów. Jak ocenia ją prezes klubu?
Autor: fot. Paweł Golonka/ Apklan Resovia Rzeszów

Koniec jesiennej rundy na pierwszoligowych boiskach to czas na podsumowanie. Po rozegraniu 20 spotkań, piłkarze Apklan Resovii Rzeszów – naszego jedynego klubu grającego na zapleczu Ekstraklasy – zajmują 11. pozycję w tabeli. – „Chcemy wygrywać w każdym meczu” – mówi Adrian Rudawski, prezes Apklan Resovii Rzeszów.

Wydaje się, że nasz jedyny pierwszoligowiec już na dobre zadomowił się na zapleczu Ekstraklasy.

- Przed sezonem, jeżeli mnie ktoś pytał jakie są nasze cele, to zawsze odpowiadałem, że moim prywatnym celem jest ugruntowanie klubu, drużyny, czy też marki, jaką Apklan Resovia Rzeszów, jako takiego silnego pierwszoligowca, który staje naprzeciwko takich zespołów, jak Arka Gdynia, ŁKS, czy Widzew, jak drużyna, która zagra z nimi bez kompleksów – mówił nam w rozmowie Adrian Rudawski, prezes klubu.

Czy to się udało? W tej rundzie Resovia zagrała równo 20 meczów, 7 wygranych, 7 porażek i 6 remisów. 22 bramki strzelone i 22 bramki stracone co łącznie daje na koniec rundy 11 miejsce w tabeli.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Nowe latarnie oświetlą ulicę Strzyżowską

Celem start w Ekstraklasie?

Aktualnie Resovia znajduje się na 11. pozycji w tabeli. Nad strefą spadkową ma 8. pkt przewagi, ale z drugiej strony, traci tylko 3 „oczka” do miejsca, które daje prawo do walki w barażach o Ekstraklasę.

- W tym roku naszym celem nie jest awans do Ekstraklasy, ale jeżeli uda się uzyskać dobry rezultat, czy miejsce premiowane grą w barażach to będziemy bardzo szczęśliwi i będziemy walczyć bo o to chodzi w sporcie – dodaje sternik klubu

Pierwszą część rozmowy z prezesem Apklan Resovii Rzeszów oraz z klubowym rzecznikiem możecie posłuchać na naszej antenie już dziś o 21:30. Jutro o tej samej porze będziecie mogli usłyszeć drugą część rozmowy, tym razem o planach klubu na przyszłość.

Reporterki rzeszowskiej Eski odwiedziły Świętego Mikołaja!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE