Fatalna jakość powietrza w podkarpackich miastach!

2020-12-17 12:06
smog
Autor: Pixabay Smog to mgła z zanieczyszczonego powietrza. Z powodu zanieczyszczeń powietrze staje się cięższe i przy ograniczonej cyrkulacji smog „zawiesza” się nad ziemią

Jeżeli możecie, zrezygnujcie z dłuższych spacerów. W Rzeszowie nie pooddychacie dziś czystym powietrzem - na przykład w okolicach alei Józefa Piłsudskiego stężenie pyłów PM 2.5 zawieszonych w powietrzu przekroczony jest o kilkaset procent.

Jeżeli możecie, zrezygnujcie z dłuższych spacerów. W Rzeszowie nie pooddychacie dziś czystym powietrzem - na przykład w okolicach alei Józefa Piłsudskiego stężenie pyłów PM 2.5 zawieszonych w powietrzu przekroczony był dziś rano o blisko 500 procent.

W pozostałej części miasta jest podobnie, przekroczone są też także stężenia pyłów PM10, które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Fatalna jakość powietrza to nie tylko Rzeszów, ciężej oddycha się dziś także w Dębicy, Jaśle i Brzozowie.

Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, taka sytuacja utrzyma się cały dzień - ostrzeżenie II stopnia przed zanieczyszczeniem w powietrzu obowiązuje aż do północy.

Jak podają służby wojewody podkarpackiego, przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje powiaty jarosławski i mielecki.

Policjanci z Rzeszowa szukają sprawców ataku na starszego mężczyznę - mówi Adam Szeląg KMP w Rzeszowie
Inauguracja nowego połączenia Rzeszów-Eindhoven
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE