Dwie kobiety z powiatu kolbuszowskiego oszukane podczas transakcji internetowych

2022-09-27 14:50
Kobiety oszukane podczas transakcji internetowych
Autor: Pixabay

Dwie kobiety z powiatu kolbuszowskiego zostały oszukane podczas transakcji internetowych. Jedna z kobiet stała się ofiarą oszustwa metodą "na blika", a druga straciła pieniądze po otrzymaniu linka potwierdzającego przyjęcie płatności za wystawiony na sprzedaż plecak.

Wczoraj na policję zgłosiły się dwie oszukane kobiety z powiatu kolbuszowskiego. Pierwsza złożyła zawiadomienie o oszustwie metodą „na blika”. Z jej relacji wynikało, że dzień wcześniej skontaktowała się z nią bratowa i poprosiła o podanie kodu blik. Kobieta wygenerowała kod i przesłała go zgodnie z prośbą. Kilka minut później kiedy weszła na swoje konto zauważyła, że wypłacono 800 złotych w bankomacie w Krakowie. Do pokrzywdzonej zadzwoniła również sama bratowa, informując, że ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznościowym.

Koncerty 2023 - te gwiazdy przyjadą do Polski i dadzą niezapomniane show!

Kobieta sprzedawała plecak

Druga z oszukanych kobiet przekazała policji, że wystawiła na sprzedaż plecak. Kilka minut po opublikowaniu ogłoszenia odezwała się osoba chętna, by go kupić.

- Kobieta otrzymała e-mailem informację potwierdzającą zakup, po czym została przekierowana do bankowości elektronicznej. Zalogowała się używając swojego identyfikatora i hasła. Pokrzywdzona otrzymała również kod ze swojego banku, a następnie informację o dodaniu nowego urządzenia, z którego może korzystać jako zaufanego. Po jakimiś czasie otrzymała sms-em informację ze swojego banku, że pieniądze w kwocie 1500 zł zostały wybrane w bankomacie w Warszawie - informuje policja. 

W obydwu sprawach, Komenda Powiatowej Policji w Kolbuszowej, prowadzi postępowania.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE