Czy można palić grilla na balkonie w bloku? Straż Miejska tłumaczy

i

Autor: Pixabay

Czy można grillować na balkonie w bloku? Straż Miejska tłumaczy

2022-05-13 17:14

W Rzeszowie grilla w plenerze możecie rozpalić np. na Lisiej Górze, Bulwarach n. Wisłokiem, w Parku Sybiraków, w parku na os. Kmity, czy na Żwirowni. Co z wielkim grilowaniem na balkonie w bloku? To nie taka oczywista sprawa. Straż Miejska w Rzeszowie dostała już kilka zgłoszeń w tym sezonie o skwierczącej kiełbasce u sąsiada, ale nie zawsze musi to się kończyć mandatem.

Zgłoszenia jakie do tej pory dostawała Straż Miejska w Rzeszowie dotyczyły głównie grillowania na tarasach i balkonach. - Przepisów zabraniających wprost palenia grilla na balkonie, czy tarasie nie ma mówi Marek Kruk, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie. - To regulują to właściwie przepisy porządkowe spółdzielni, lub innych zarządców nieruchomości. Jednak samo palenie grilla na balkonie jest uciążliwe dla sąsiadów i stąd taki apel, żeby powstrzymywać się od palenia na balkonie, albo po prostu dogadać się wcześniej z sąsiadami dodaje Kruk.

Czy zdalna edukacja zostanie po pandemii?

Można spodziewać się kary?

Ostatecznie jest taka możliwość, że za zakłócanie porządku osoba, która pali grilla dostanie 500 zł mandatu.

- Jednak najczęściej nasze interwencje kończyły się na tym, że obie strony jakoś się dogadały. Trzeba naprawdę już większego sąsiedzkiego sporu, żeby taka sprawa skończyła się w sądzie – tłumaczy Marek Kruk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE