Nie pomagają wysokie kary i apele policji. Mundurowi zatrzymali w ciągu jednego dnia 4 pijanych rowerzystów!

i

Autor: Unsplash.com/ Gary Lopater

Czterech pijanych rowerzystów jednego dnia! Nie pomagają wysokie kary i apele policji

2022-05-12 14:33

Policja zatrzymała czterech pijanych rowerzystów jednego dnia. Dwóch nich „wydmuchało” w trakcie policyjnej kontroli ponad 3 promile alkoholu. Ze swojej jazdy po przysłowiowych kilku głębszych będą się tłumaczyć przed sądem. Dwa pozostali zostali ukarani mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych każdy.

Nie pomagają ani wyższe kary, które zgodnie z przepisami obowiązują od początku bieżącego roku, ani apele policji. Mowa o pijanych rowerzystach, którzy stwarzając na drodze zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. O pladze pijanych rowerzystów we wtorek mogli mówić funkcjonariusze niżańskiej drogówki, którzy „na gorącym uczynku” w ciągu jednego dnia przyłapali czterech mężczyzn.

Robert Kubica Impact 2022

Czterech pijanych rowerzystów jednego dnia!

Pierwszego zauważyli w Nisku. Jadący rowerem 39-latek zjechał tam nagle do przydrożnego rowu. Policyjny alkomat w jego organizmie wskazał ponad 3 promile alkoholu. Podobny wynik mundurowi odnotowali też w przypadku 58-letniego mieszkańca Huciska. Obydwaj doprowadzeni zostali do wytrzeźwienia. Ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Mandatami zaś, w wysokości 2,5 tysiąca złotych każdy, ukarani zostali kolejni dwaj złapani tego dnia przez drogówkę rowerzyści. Policyjny alkomat w organizmie 65-letniego mieszkańca Racławic wskazał ponad 2 promile alkoholu, u 35-latka z Jeżowego- blisko 2.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE