Cyklon Dino uderzył w Polskę. Przeszywający deszcz i wichury

2022-10-03 9:39
Cyklon Dino uderzył w Polskę. Przeszywający deszcz i wichury
Autor: wxcharts.com/mapy/unsplash.com

Poniedziałek upłynie pod znakiem załamania pogody w Polsce. Cyklon Dino spowoduje między innymi opady deszczu, a przede wszystkim silne wichury, które spowodują, że temperatura odczuwalna będzie dziś niska. Gdzie powieje najsilniej?

W poniedziałek, 3 października za pogodę w Polsce odpowiada cyklon Dino. - Przyniesie miejscami wichury, przelotny przeszywający deszcz i lokalne burze, a w Tatrach również opady śniegu – opisują eksperci z portalu dobrapogoda24.pl. Wiatr miejscami w poniedziałek może osiągać do 50-75 km/h, a wysoko w górach ponad 100 km/h. Centrum cyklonu znajduje się nad pograniczem Białorusi i Rosji.

Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady

Cyklon Dino uderzył w Polskę

Cyklon Dino odczujemy najmocniej w poniedziałek.

- Centrum tego niżu w najbliższych kilkudziesięciu godzinach przesunie się nieco bardziej na północ, ponadto ciśnienie jeszcze spadnie. Cyklon kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara zaciągnie do Polski jeszcze bardziej świeże i wilgotne powietrze polarnomorskie w którym będą się tworzyć liczne przelotne opady deszczu. Lokalnie wystąpią również burze, a w górach, głównie w Tatrach spadnie śnieg – czytamy na dobrapogoda24.pl.

Silne wichury i deszcz

Jak dodają eksperci między Suwalszczyzną, a krańcami południowo zachodnimi Dolnego Śląska różnica ciśnienia sięgnie około 16 hPa. To wystarczy do nasilenia wiatru w Polsce, miejscami do siły wichury.

Najsilniej powieje w południowej i wschodniej połowie kraju, gdzie możemy spodziewać się wiatru w porywach do 50-75 km/h. Znacznie silniej powieje w górach, zwłaszcza w Tatrach, powyżej 90-115 km/h. Deszcz i wiatr spowodują obniżenie temperatury odczuwalnej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE