Chciała zainwestować w „akcje Skarbu Państwa”. 74-latka straciła ogromne pieniądze

2022-09-07 15:24
 Kobieta straciła oszczędności przez internetowe oszustwo
Autor: Podkarpacka Policja

Straciła prawie 300 tysięcy złotych. Mowa o 74-letniej mieszkance powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Kobieta zaufała oszustowi i wpłaciła swoje oszczędności w „akcje Skarbu Państwa”. Przed wpłaceniem pieniędzy seniorka nie upewniła się, że nie trafią one do oszustów.

W ubiegłym tygodniu mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego straciła prawie 300 tysięcy złotych. Kobieta skuszona reklamą szybkiego zysku w Internecie zainwestowała swoje oszczędności w „akcje Skarbu Państwa”, które miały przynieść szybki zysk. Niczego nie świadoma 74-latka zarejestrowała się na jednej z platform finansowych i rozpoczęła inwestycje. Kobieta postępowała zgodnie z poleceniami oszustów podszywających się pod pracowników Domu Maklerskiego.

Włamywali się do domów w całej Polsce. Warszawiaków zatrzymali policjanci z Bydgoszczy

Kobieta straciła ogromne pieniądze 

Poszkodowana wpłaciła im swoje pieniądze na zakup akcji spółek Skarbu Państwa i zainstalowała tzw. zdalny pulpit, dzięki czemu przestępcy z łatwością przejęli kontrolę nad jej komputerem i kontem bankowym. Niestety, wkrótce okazało się, że zamiast szybkiego wzbogacenia się, straciła swoje oszczędności. Kiedy zorientowała się, że została oszukana, zadzwoniła do banku, aby zablokować swoje konta i przeprowadzane transakcje. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE