Przed nami kolejne spotkanie Przedsiębiorczych Radomianek

i

Autor: pixabay

Chcesz organizować imprezy kulturalne w mieście? Dołącz do Akademii Wolontariatu

2023-01-13 13:38

Jeśli marzysz o organizowaniu różnych miejskich imprez i chcesz brać czynny udział w tworzeniu oferty kulturalnej dla Rzeszowa, zgłoś się koniecznie do Akademii Wolontariatu, która działa z powodzeniem już od kilku lat przy Estradzie Rzeszowskiej. Właśnie wystartowała kolejna tura naboru. Jakie wymogi trzeba spełnić? Szczegóły poniżej.

Akademię Wolontariatu współtworzą wolontariusze działający przy Estradzie Rzeszowskiej. Celem grupy jest zachęcenie do aktywności wszystkich tych, którzy chcą współtworzyć różnego rodzaju imprezy na terenie miasta. Bycie takim wolontariuszem daje ogromne możliwości, ale też mnóstwo frajdy. Poza tym każdy uczestnik Akademii ma możliwość udziału w specjalnych szkoleniach kompetencyjnych i rozwojowych.

Jak wygląda rekrutacja na wolontariusza?

W pierwszej kolejności chętna osoba dokonuje elektronicznego zgłoszenia. Następnie nadsyłane kandydatury przechodzą przez proces weryfikacji. Kolejnym etapem są rozmowy, w których pracownicy Estrady pytają o wizję współpracy i działania, w które chcieliby się zaangażować.

Po zakwalifikowaniu się do Akademii, podpisywane są roczne porozumienia, które jasno określają prawa i obowiązki wolontariusza oraz zakres współpracy. Następnie nowo przyjęta osoba przechodzi przez całą serię szkoleń, które przygotowują do pracy przy tworzeniu kalendarza imprez dla miasta.

Czego uczy się nowo przyjęty wolontariusz w trakcie szkoleń?

Szkolenia mają pomóc nowej osobie wdrożyć się w działania wolontariackie i pokazać ich praktyczną stronę. Dodatkowo uczą również pracy z reszta zespołu, występowania przed szerszą publicznością oraz organizacji zajęć w formie praktycznej. Nacisk kładziony jest również na kwestie związane z promocją.

Jakie wyzwania czekają na wolontariuszy?

Po przejściu całego procesu rekrutacji i odbyciu wszelkich obowiązkowych szkoleń przychodzi czas na prawdziwe wyzwania, z jakimi musi mierzyć się wolontariusz. Do jego głównych zadań należy aktywne angażowanie się w prace i wszelkie działania związane z Estradą Rzeszowską. Dodatkowo od osoby sprawującej tę funkcje wymaga się rzetelnego podchodzenia do powierzonych zadań.

Ponadto wymagany jest również udział we wszelkich dodatkowych szkoleniach, wyjazdach studyjnych, spotkaniach organizacyjnych i integracyjnych Akademii. I na sam koniec warto również wspomnieć o czymś takim, jak godne reprezentowanie Estrady i samego miasta na zewnątrz.

Więcej informacji na temat Akademii Wolontariatu znajdziecie na stronie estrada.rzeszow.pl.

Gwiazdy złożyły życzenia Roxie Węgiel. Nie kryła wzruszenia!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE