Chatka Puchatka w Bieszczadach otwarta dla turystów [ZDJĘCIA]

2022-09-24 8:51

W sobotę 24 września na nowo otworzono ośrodek turystyczny na Połoninie Wetlińskiej. Bieszczadzka Chatka Puchatka to kultowe miejsce. Przypomnijmy, stare schronisko zostało wyburzone, a na jej miejscu zostało wybudowane nowe. Zobaczcie zdjęcia.

W obiekcie będzie można odpocząć, ogrzać się, skorzystać z toalety.

- Prosimy o poruszanie się po utwardzonych odcinkach dojściowych do budynku. Teren dookoła obiektu podlega obecnie rekultywacji, w wielu miejscach przykryty jest matami jutowymi, pod którymi odradzają się zbiorowiska roślinne typowe dla połonin. Zapraszamy do korzystania z trasów widokowych wraz z ławami, punktu widokowego na grani połoniny i ław na fundamencie dawnego garażu - piszą w sieci pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. 

Niestety nie będzie można jeszcze przenocować w chatce. - W najbliższym czasie będą trwały dalsze prace, które umożliwią pozostanie w schronie na noc w razie takiej potrzeby - dodają pracownicy. 

Chatka Puchatka w Bieszczadach już gotowa. Zobaczcie zdjęcia, jak wygląda po zmianach  

Nowa Chatka Puchatka, a w niej nowoczesne wnętrza 

Przypomnijmy, stare schronisko zostało wyburzone, a na jej miejscu zostało wybudowane nowe. Nazwa się nie zmieniła, nadal będzie to Chatka Puchatka, ale standard miejsca już nie ten sam. W Chatce Puchatka będzie można skorzystać z toalet, do których wejście będzie z zewnątrz obiektu, przewidziano również toaletę dla osób niepełnosprawnych.

- Działa już mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków. Woda w obiekcie pochodzi z dwóch źródeł, ta dla celów konsumpcyjnych jest dowożona w specjalnych atestowanych zbiornikach i przelewana do podobnych na parterze obiektu. Jej zdatność do użytku została potwierdzona przez służby sanitarne. Woda opadowa jest gromadzona w specjalnych zbiornikach i posłuży do celów sanitarnych. Do obiektu została doprowadzona energia elektryczna – opisują pracownicy BdPN.

Zima wróciła w Bieszczady
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE