Central Park nad Wisłokiem? Znamy program wyborczy Konrad Fijołka

2021-04-09 15:24
s
Autor: Pixabay

Ruszają z wyborczą ofensywą. Mowa o Konradzie Fijołku i jego sztabie wyborczym, który dziś przedstawił hasła i swój program w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Ten to wsparcie lokalnych firm, nowoczesny transport, wsparcie młodych czy uporządkowanie przestrzeni miejskiej. Fijołek obiecuje też więcej zieleni w mieście - każdy mieszkaniec ma mieć do niej bliski dostęp, a nad Wisłokiem kandydat opozycji obiecuje stworzenie coś na wzór nowojorskiego Central Parku.

Konferencja prasowa odbyła się na jednym z parkingów w pobliżu rzeszowskiego Ratusza, a Fijołkowi towarzyszyło grono jego współpracowników. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa przypomniał, że jego kandydatura zjednoczyła wszystkie partie opozycyjne, w tym m.in. KO, PSL, Polska2050 Szymona Hołowni. 

Dziś jest bardzo ważny dzień, dziś ruszamy na walkę o Rzeszów. Ruszamy do walki o to, aby nie oddać naszego miasta w ręce ludzi z zewnątrz. Ruszamy do walki, dlatego że dla nas Rzeszów jest najważniejszy” – oświadczył Fijołek.

Niesamowite przygody bociana Henryka. To cud, że doleciał do Polski

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

"Rzeszów był, jest i będzie dla mnie najważniejszy"

Powtórzył też, że jest jedynym kandydatem z Rzeszowa. „Nigdy stąd nie wyjechałem, bo Rzeszów był, jest i będzie dla mnie najważniejszy” – zadeklarował. Zaznaczył, że dla jego kontrkandydatów ważniejsze były często m.in. kariery w rządzie czy w parlamencie.

Główne założenia programu Konrada Fijołka dla Mieszkańców Rzeszowa to: więcej zieleni, parki i skwery 10 min od domu, także park wzdłuż Wisłoka, ścieżki rowerowe i biegowe.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Skaliste wzgórza, klasa terenowa, warzywnik i ogród tematyczny! Tak będzie wyglądał park przy Bł. Karoliny!

To także działania w celu ochrony klimatu i jakości powietrza, uporządkowanej gospodarki wodno-ściekowej i gospodarki odpadami, miasto dla obywateli i z obywatelami, wzmocnienie roli osiedli, program dla młodych pisany przez młodych i pakiet dla seniora stworzony według konkretnych potrzeb seniorów. To także wsparcie lokalnego biznesu: Rada Rzeszowskiego Biznesu i wsparcie startupów.

Również lepsza, bogatsza oferta kulturalna i oferta spędzania wolnego czasu stworzona przez mieszkańców Rzeszowa, aquapark na Staromieściu, wybudowany w oparciu o nowoczesne systemy finansowania, ale też lepszy transport: łączniki al. Rejtana z ul. Maczka, dwupoziomowe skrzyżowanie na osiedlu Pobitno, obwodnica południowa. Nowe rozwiązania przyniosą mniejsze korki.

Fijołek obiecuje uporządkowaną przestrzeń pod zabudowę i rekreację. Transport publiczny dla mieszkańców i sprawny system połączeń drogowych

Drogowskazy: o trudnej sztuce porozumiewania się. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE