CBŚP rozbiło grupę przestępczą. Zatrzymani m.in. nakłaniali kobiety do prostytucji [ZDJĘCIA]

2021-03-26 15:12

CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie prowadzili agencje towarzyskie oraz rozbojami próbowali eliminować konkurencję. W rozbiciu grupy wzięło udział blisko 150 policjantów. W sprawie zatrzymano 7 osób oraz zlikwidowano 7 agencji towarzyskich.

Spis treści

  1. Tworzyli własne agencje i zastraszali inne kobiety
  2. Zatrzymano 7 osób

Jak czytamy w komunikacie CBŚP od wielu miesięcy policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz dokonywali rozbojów na kobietach świadczących usługi seksualne indywidualnie. Z ustaleń śledczych wynika, że gang działał na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego i śląskiego.

Rzeszowscy licealiści zachęcają do badań profilaktycznych

Tworzyli własne agencje i zastraszali inne kobiety

Od początku 2020 roku, aż do rozbicia grupy, w nadzorowanych przez nich agencjach towarzyskich, działających w wynajmowanych mieszkaniach mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet. W zamian za organizację miejsca pracy, przygotowanie ogłoszeń dotyczących świadczonych usług seksualnych, a także ochronę oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji. Wszystko wskazuje na to, że miesięczny dochód z działalności agencji mógł wynosić nawet 60 tysięcy złotych. Podejrzanym o kierowanie grupą jest 40-letni Daniel G.

Dodatkowo z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy umawiając się jako klienci zastraszali kobiety, które świadczyły usługi seksualne indywidualnie. Mężczyźni tłumaczyli, że jeżeli te nadal chcą „pracować”, to mogą wyłącznie w agencjach towarzyskich nadzorowanych przez nich.

CZYTAJ TAKŻE: Jutro o 20;30 zgasną światła! Rzeszów świętuję Godzinę dla Ziemi, Ty też możesz!

Zatrzymano 7 osób

W sprawie zatrzymano 7 osób oraz zlikwidowano 7 agencji towarzyskich. Zabezpieczono broń palną, amunicję hukową oraz atrapy broni palnej, kilkanaście telefonów komórkowych wykorzystywanych w przestępczym procederze, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz pieniądze. Na poczet przyszłych kar przejęto blisko 350 tys. zł.

Zatrzymanym przedstawiono łącznie 30 zarzutów, w tym m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia oraz niszczenia mienia. Pięcioro zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych zostały zastosowane dozory policyjne.

Sonda
Czy jesteś za zniesieniem handlu w niedziele?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE