Podkarpaccy strażacy podsumowali wczorajszy „atak zimy”. Było blisko 130 interwencji!

i

Autor: Pixabay.com

Blisko 130 interwencji! Podkarpaccy strażacy podsumowali wczorajszy „atak zimy”.

2021-04-15 12:14

Powrót zimy w kwietniu wywołał niezłe zamieszanie. Blisko 130 interwencji strażaków dotyczyło głównie połamanych konarów i powalonych drzew, leżących na jezdniach i chodnikach. Najwięcej pracy mieli wczoraj w powiatach: dębickim, jasielskim i mieleckim.

Padający od rana intensywnie śnieg dawał się we znaki zarówno kierowcom, jak i pieszym. Miejscami, zwłaszcza w południowych powiatach, na drogach pracowały pługopiaskarki, trzeba było też odśnieżać dachy i szyby samochodów. Pełne ręce roboty mieli wczoraj także podkarpaccy strażacy.

Ci, mimo że dedykowani są przede wszystkim do walki z ogniem, reagują także na sytuacje kryzysowe, związane ze zjawiskami atmosferycznymi. Pomagali m.in. przy powodziach i usuwali skutki silnie wiejącego wiatru oraz padającego intensywnie śniegu.

Tylko w ciągu minionej doby, czyli od północy do północy, z interwencją wyjeżdżali blisko 130 razy. Zajmowali się przede wszystkim usuwaniem z dróg, jezdni i chodników połamanych konarów i powalonych drzew. Najwięcej pracy mieli w powiatach: dębickim, jasielskim i mieleckim.

“Ciśnij full”! Rzeszowscy ratownicy wracają nowym coverem i przekazem!

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Drogowskazy: o migrenie, czyli bólu uniemożliwiającym funkcjonowanie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE