Bilety na derby idą jak świeże bułeczki. Mecz imprezą podwyższonego ryzyka

2022-09-23 15:26
Bilety na derby idą jak świeże bułeczki. Mecz imprezą podwyższonego ryzyka
Autor: fot. Stal Rzeszów

Już tylko tydzień dzieli nas od wielkich derbowych emocji na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Stal i Resovia zmierzą się ze sobą w bezpośrednim starciu po raz pierwszy od 31 lipca 2020 roku. Wówczas oba zespoły spotkały się w finale drugoligowych baraży o wejście na zaplecze Ekstraklasy. Po karnych do Fortuna I ligi weszła Resovia, a Stal na pierwszoligowy poziom awansowała w zeszłym sezonie.

Bilety na mecz derbowy rozchodzą się w bardzo szybkim tempie. Do meczu pozostało jeszcze 7 dni, a kibice Stali, która jest organizatorem spotkania, wykupili liczącą ponad 4,7 tys. miejsc trybunę wschodnią. To spowodowało, że organizatorzy udostępnili pulę 1,9 tys. wejściówek na trybunę zachodnią. Bilety na mecz można kupić w sklepie Stali Rzeszów w Millenium Hall oraz przez Internet. Na ten moment wyprzedanych jest ponad 5,7 tys. sztuk.

Również w Apklan Resovia Rzeszów trwa sprzedaż wejściówek na to spotkanie. Do klubu z ul. Wyspiańskiego trafiło łącznie 1668 biletów. – Tylko pierwszego dnia sprzedano 500 sztuk – słyszymy z Resovii.

Grzegorz Krychowiak po meczu z Holandią

Derby imprezą podwyższonego ryzyka

Mecz między Stalą i Resovią będzie imprezą podwyższonego ryzyka. To oznacza, że kibice podczas spotkania nie będą mogli kupić napojów „wyskokowych” – zgodnie z art. 8 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – na jej terenie obowiązuje zakaz sprzedaży napojów alkoholowych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE