Bilety autobusowe w Rzeszowie. Pojedziesz dłużej, niekoniecznie dalej

i

Autor: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa Bilety autobusowe w Rzeszowie. Pojedziesz dłużej, niekoniecznie dalej

Informacje

Bilet 40-minutowy będzie 60-minutowy. Pojedziesz dłużej, niekoniecznie dalej

2023-05-26 9:30

To ważna informacja dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa, którzy poruszają się po mieście komunikacją miejską. Już niedługo, bo od 1 czerwca w autobusach zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Będzie on ważny godzinę, a nie jak dotychczas 40 minut.

Spis treści

  1. Bilet godzinny zamiast 40-minutwego od czerwca w Rzeszowie
  2. Pojedziemy dłużej, ale zapłacimy tyle samo

Bilet godzinny zamiast 40-minutwego od czerwca w Rzeszowie

Od 1 czerwca w rzeszowskiej komunikacji miejskiej obowiązywał będzie nowy bilet jednorazowy. Będzie on ważny godzinę, a nie jak miało to miejsce do tej pory 40 minut. Ten rodzaj biletu można wykorzystać na dwa różne sposoby. Dla pasażerów, którzy nie korzystają z przesiadek, pełni on rolę biletu jednorazowego i umożliwia dojechanie do miejsca docelowego. Nawet w przypadku, kiedy kurs trwa dłużej niż czas obowiązywania biletu, pozostaje on ważny i po upływie określonego czasu nie trzeba kasować kolejnego. Należy jednak zdążyć z ewentualną przesiadką. Dla przykładu, pasażer, który skasuje bilet w autobusie i po dojechaniu do celu zechce skorzystać z następnego połączenia, może to zrobić, ale pod warunkiem, że od godziny wybitej przez kasownik nie upłynie więcej niż 60 minut.

Pojedziemy dłużej, ale zapłacimy tyle samo

Na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka rada miasta zdecydowała się we wtorek wydłużyć czas obowiązywania tego rodzaju biletu. Podjęta uchwała likwiduje bilet 40-minutowy, ważny przez 40 minut od momentu skasowania lub w czasie trwania jednego przejazdu bez limitu czasu.

Wprowadzony zostanie bilet 60-minutowy, działający na tych samych zasadach. Bez zmian pozostają ceny biletu, które wynoszą: 5 złotych za bilet normalny, 2,5 złotego za bilet ulgowy ustawowy i 3 złote za bilet ulgowy samorządowy. Na mocy innej uchwały uczniowie rzeszowskich szkół korzystają z komunikacji miejskiej bez opłat – przekazują władze Rzeszowa.

ZOBACZ: Co skrywa Jezioro Tarnobrzeskie? Latem zaroi się tam od mieszkańców

Srebrny lis widziany w Jasionce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE