Bieszczadzki Park Narodowy podsumował letnią frekwencję na szlakach

2021-09-09 9:44
PODKARPACKIE: Mniej turystów odwiedziło w tym roku bieszczadzkie szlaki
Autor: Pixabay.com

Bieszczadzki Park Narodowy podsumował właśnie letnią frekwencję na swoich szlakach. Najwięcej, bo blisko 168,5 tysiąca osób bieszczadzkie trasy odwiedziło w sierpniu, o ponad 28 tysięcy mniej było ich w lipcu. Miłośnicy górskich wędrówek najchętniej na przechadzkę wybierali szlaki niebieski z Wołosatego na Tarnicę.

Miłośnicy górskich wędrówek najchętniej na przechadzkę wybierali szlak niebieski z Wołosatego na Tarnicę. Chętnych nie brakowało też na przejściu szlakiem zielonym z Przełęczy Wyżniańskiej na Małą Rawkę oraz szlakiem żółtym z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską.

CZYTAJ TAKŻE: „Książka za worek śmieci”! Pomóż posprzątać okolice Żwirowni i zgarnij coś do czytania!

Ile osób odwiedziło Bieszczady?

Łącznie w tym roku w Bieszczadach gościło ok. 309 tysięcy turystów. To o 17% mniej niż w roku poprzednim. Z pośród ogólnej liczby odwiedzających podkarpackie trasy, najwięcej, bo blisko 168,5 tysiąca osób pojawiło się w sierpniu, o ponad 28 tysięcy mniej było ich w lipcu.

Statystyki być może poprawią się we wrześniu. Mimo iż rok szkolny już się zaczął, wśród mieszkańców regionu nie brakuje miłośników wędrówek wśród kolorowych liści. Te już lada moment zaczną zmieniać barwy, synoptycy jeszcze w tym miesiącu zapowiadają kilka ciepłych, bezdeszczowych dni.

Fabian Drzyzga: W 1/8 finału będziemy faworytami
Sonda
Chciałbyś powrotu nauki zdalnej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE