BIESZCZADY: „Chatka Puchatka”. Kiedy będzie gotowe schronisko na Połoninie Wetlińskiej?

2022-07-02 15:44
BIESZCZADY: „Chatka Puchatka”. Kiedy będzie gotowe schronisko na Połoninie Wetlińskiej?
Autor: Unsplash.com/ Marek Piwnicki

Architektonicznie obiekt jest gotowy, końca dobiegają też prace wewnątrz budynku. Na zewnątrz zaś powstać ma jeszcze drewniany taras widokowy oraz dwa tarasy kamienne wyposażone w drewniane ławy.

Formalne odbiory prac związanych z budową nowego obiektu na Połoninie Wetlińskiej planowane są w tym miesiącu. Ten, pod względem architektonicznym jest gotowy, końca dobiegają też prace wewnątrz budynku. Co warto dodać, nowe, bieszczadzkie schronisko zyska też drewniany taras widokowy po północnej stronie grzbietu, po południowej zaś powstaną dwa tarasy kamienne, wyposażone w drewniane ławy. Całość połączyć mają wykonane z naturlanego piaskowca ścieżki. W obrębie użytkowanej przez turystów przestrzeni, wykonane zostaną też poręcze i bariery, odnowione zostanie również, we współpracy z PTTK, oznakowanie szlaków.

Prace zewnętrze będą kontynuowane w lipcu, sierpniu i we wrześniu. Planujemy jednak tak je zorganizować, aby móc uruchomić obiekt w pierwszym tygodniu sierpnia oraz przywrócić dawny układ szlaków- zapowiadają pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Budowa schroniska na Połoninie Wetlińskiej to nie jedyna inwestycja realizowana aktualnie w Bieszczadach. Już około 20 lipca planowane jest też uruchomienie Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, gdzie zakończone zostały już prace budowlane wewnątrz obiektu. Obecnie przygotowywane są muzealne ekspozycje.

Wybierający się w Bieszczady turyści i mieszkańcy regionu zwiedzać mogą już również obydwie części torfowiska w Tarnawie Niżnej, gdzie wybudowana została nowa kładka. W miejscu przeznaczonym do odpoczynku zaś pojawiła się wiata, ławostoły, tablice edukacyjne oraz przenośne toalety, dostosowane także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Lifting przeszedł również parking.

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?
DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks
Posłuchaj, na czym polega operacja przegrody nosa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE