Biegał z maczetą po podwórku i niszczył samochody. Kosztowny wyczyn 41-latka

2023-02-07 11:45

41-letni mieszkaniec Jarosławia uszkodził dwa samochody zaparkowane na prywatnej posesji. Poprzecinał opony, zarysował karoserię oraz wyłamał wycieraczki. Później zaatakował mężczyzn, którzy chcieli go powstrzymać przed dalszym wyrządzaniem szkód. Wartość zniszczeń szacowana na ponad 2,5 tysiąca złotych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Napastnik z maczetą uszkodził samochody

Do dziwnego zdarzenia doszło w sobotni wieczór w Jarosławiu. Tamtejsi policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznajomy mężczyzna wtargnął na prywatną posesję i uszkodził znajdujące się tam samochody. Poprzebijał opony, zarysował karoserię, a także uszkodził wycieraczki. Do wszystkich tych czynów użył maczety i noża.

Świadkowie zdarzenia, właściciele uszkodzonych samochodów, ujęli sprawcę, a z ich relacji wynikało, że zaniepokoił ich dziwny dźwięk dochodzący z posesji. Domownicy mocno się zdziwili, gdy zobaczyli, że po ich podwórku biega mężczyzna z maczetą niszczący ich samochody. Przy pomocy sąsiada obezwładnili agresywnego napastnika, co skutkowało zranieniem ręki jednego z mężczyzn.

Kosztowny wyczyn 41-latka

Przybyli na miejsce funkcjonariusze obezwładnili sprawcę i zbadali stan jego trzeźwości. Wynik z alkomatu wykazał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie, a jego dalsze losy są niepewne. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Wartość wyrządzonych przez niego szkód oszacowana na ponad 2,5 tysiąca złotych. Grozi mu kara więzienia do 5 lat.

Sąsiad chciał mnie zaszlachtować maczetą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE