Będzie ułatwienie dla niepełnosprawnych uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie

2022-01-15 9:58
Będzie ułatwienie dla niepełnosprawnych uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie
Autor: Unsplash.com/ Nayeli Dalton

Budynek szkoły zyska już wkrótce zewnętrzną windę Ta ułatwić ma przede wszystkim wejście do budynku tym uczniom, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich lub są czasowo niepełnosprawni. Winda ma być gotowa na wiosnę.

Rzeszowski magistrat rozstrzygnął właśnie przetarg na wybór wykonawcy, który będzie odpowiadał za inwestycję w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana. Budową windy zajmie się firma z Tomasza Mazowieckiego. Zadanie to jest dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Umowę w tej sprawie prezydent Konrad Fijołek podpisał w sierpniu ubiegłego roku.

Inwestycja obejmie zarówno budowę windy, która przewieźć będzie mogła jednocześnie maksymalnie 8 osób, jak również przebudowę policznikowej instalacji elektrycznej zasilającej budynek. Sama winda wyposażona będzie m.in. w niepalną wykładzinę antypoślizgową, poręcze dla osób niepełnosprawnych, system głośnomówiący  oraz przyciski z alfabetem Braill’a. Winda ma być gotowa w marcu. - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Przypomnijmy, budowa zewnętrznej windy w budynku Zespołu Szkół nr 2 to nie jedna, dofinansowana przez PFRON inwestycja w mieście.

Środki z funduszu wykorzystane zostały także do zakupu samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami.  Z tych korzystać będą pracownicy i podopieczni Domów dla Dzieci- „Mieszko", „Dobrawa", „Bolesław" oraz Domów Pomocy Społecznej- przy ul. Sucharskiego, Powstańców Styczniowych i Załęskiej.

Mikrobusy mają być dostarczone do Rzeszowa do końca marca bieżącego roku. Łączny koszt ich zakupu to nieco ponad 738 tys. zł.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa na dyktandach przyprawiały o ból głowy. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś podchwytliwego. Niechlubne tradycje angielskich kibiców, których nazwiemy:
Posłuchaj o wartościach odżywczych łososia i dowiedz się, czy rzeczywiście jest zdrowy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Cisza/silence - wernisaż zdjęć najlepszych fotoreporterów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE