Będą szczepić przeciwko wściekliźnie. Przynęty wykładane będą ręcznie, będą też zrzucane z samolotów

i

Autor: Unsplash.com/ Erik Mclean

Będą szczepić przeciwko wściekliźnie! Przynęty wykładane będą ręcznie i zrzucane z samolotów

2022-04-06 16:15

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii kolejną akcję szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie całego województwa zapowiada w terminie od 2 kwietnia do 9 maja. Właściciele mięsożernych zwierząt domowych proszeni są o trzymanie swoich pupili w zamknięciu zarówno czasie trwania akcji, jak również dwa tygodnie po jej zakończeniu.

Akcja uodparniania lisów prowadzona jest w regionie od lat i odbywa się dwa razy do roku - wiosną i jesienią. Najbliższą, Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, zapowiada od 23 kwietnia do 9 maja. Ta, podobnie, jak wcześniejsze prowadzona będzie na dwa sposoby- przynęta ze szczepionką wokół osiedli ludzkich wykładana będzie ręcznie, poza terenami zurbanizowanymi zaś i akwenami wodnymi - będzie zrzucana z samolotów. Przynęta wydaje charakterystyczny zapach, a działanie zawartej w jej wnętrzu szczepionki, skierowane jest wyłącznie na lisy.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Uratują nas swoimi dziobkami i ogromnym apetytem. Kolejne budki dla jerzyków

Nie dotykać i uważać na spacerach!

Mieszkańcy województwa pamiętać jednak powinni o tym, by przynęt ze szczepionką w środku nie podnosić i nie dotykać. Zapach człowieka niweluje szansę przyjęcia jej przez lisa. Jeśli zaś do kontaktu z przynętą doszło, wtedy należy umyć dokładnie ręce wodą z mydłem, kontakt z płynną szczepionką zaś wymaga konsultacji medycznej. Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii ze specjalnym apelem zwraca się też do właścicieli mięsożernych zwierząt domowych. Te, w czasie trwania akcji oraz dwa tygodnie po jej zakończeniu powinny być trzymane w zamknięciu.

Smolasty o singlu „Boję się kochać” i współpracy z Young Leosią

Symbole najpopularniejszych pierwiastków chemicznych. Ósme pytanie wielu zaskoczy!

Pytanie 1 z 10
Podaj symbol tlenu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE